Авто

Автомобіль, який “перестрибує” пробки, розробили в Китаї (фото+відео)

Китайський стартап провів випробування і демонстрацію нового типу автомобілів, який буде їздити по дорогах, але зможе долати перешкоди в польоті. Про розробку повідомляє Interesting Engineering.

Компанія Aeroht розробила незвичайний літаючий автомобіль. На відміну від традиційних eVTOL, які призначені виключно для польотів, новий автомобіль буде проводити на Землі до 90% часу поїздки, піднімаючись в повітря тільки в разі потреби.

Концепція гібридного автомобіля. Зображення: XPENG AEROHT

За повідомленнями Bloomberg, компанія запустить свою розробку у виробництво вже в 2025 році. При цьому вартість одного автомобіля складе близько $140 тис. Просте натискання кнопки розгорне вузол ротора, який підніме автомобіль в повітря і приземлитися на менш завантаженій ділянці дороги, щоб продовжити подорож.

Розробники відзначають, що перехід від традиційних уявлень про eVTOL до гібридної моделі, яка більшу частину часу проводить на землі, істотно знижує вартість машини. Для порівняння за попередніми оцінками вартість eVTOL складе не менше $1 млн — китайський гібрид приблизно в сім разів дешевше.

Поки незрозуміло, як буде працювати і регулюватися такий транспорт в умовах міського середовища: правила дорожнього руху для літаючих автомобілів поки не прописані, а в більшості країн вони заборонені. Проте, китайська влада вибрала кілька провінцій для проведення випробувань, в тому числі для машин Aeroht. Результати “польових” випробувань покажуть, наскільки життєздатна така модель.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button