Різне

Бахайські сади Хайфи

Бахайські сади Хайфи вважаються головною визначною пам’яткою міста. Їх обов’язково повинен відвідати кожен турист. І не тому, що це місце є найбільш відвідуваним або всесвітнім центром малознайомої нам релігії та культури, а в першу чергу, тому, що тут неймовірно красиво. І сказати так – це нічого не сказати. Описати враження, яке справляє це місце неможливо, від навколишньої краси просто дух перехоплює. Всю информацию о Бахайских садах узнали на сайте http://travel-in-israel.ru/.

15-04-15-foto-600x400-1

Бахайські сади – це місце паломництва послідовників релігії Бахаї. Тут розмістився і Всесвітній центр Бахаї. Ця релігія є дуже молодою, проте з розповсюдження по світу вона посідає друге місце – більш ніж в 180 країнах. Вона налічує понад 5 млн прихильників і є абсолютно самостійною релігією. Відлік її історії почався з 1868 року, коли засновник нової віри Бахаулла (Слава Божа) прибув в Акко як ув’язнений з Багдада (зараз Ірак). Саме за оголошення себе посланцем Бога, він і був засуджений владою Османської імперії до довічного ув’язнення. Бахаулла народився в Персії (зараз Іран) в аристократичній родині. Він відмовився від своїх посад і багатств і одним з перших став послідовником Віри Бабі, створеної Бабом в Ірані яка проповідує відхід від законів Корану і шаріату до нових демократичних принципів рівності всіх людей. Баб передбачав появу Месії, ким і вважають Бахаулла його послідовники (бахаї) і зараховують його до Богоявлення в наш час. Баб тоді був страчений за свої проповіді, а всі його послідовники піддалися переслідуванню, в тому числі і Бахаулла.

Перебуваючи в ув’язненні в Акко, Бахаулла міг зустрічатися зі своїми однодумцями і продовжував проповідувати своє вчення. Поступово воно поширилося далеко за межі Близького Сходу в Європу і Америку. У 1892 році Бахаулла помер і був похований недалеко від Акко. Його вчення продовжив син Абдул-Баха (Слуга Баха), а потім правнук Шоггі Еффенді Раббані (Хранитель Віри Бахаї), які були призначені єдиними тлумачами цього вчення. Вони поширювали нову релігію по світу, перевели писання на інші мови, встановили адміністрацію бахаї. З 1963 року існує колегіальний виборний орган – Всесвітній Дім Справедливості, який керує справами всього співтовариства бахаї.

Бахаї проповідує єдність бога і релігій, до речі, за аналогією з ісламом – будь-яка релігія одкровення. Вони вірять в життя душі після фізичної смерті тіла, яка потім подорожує до Бога. І залежно від того, чи потрапить душа до нього чи ні, і визначається традиційними для нас термінами як існування душі в раю або в пеклі. Людина, за їх вченням, за своє життя повинна духовно розвиватися і зміцніти морально, що можливо тільки через відношення з Богом. Цьому сприяють щоденні молитви, вивчення священних писань, медитації, відмова від фанатизму, алкоголю і наркотиків, а також обов’язкова певна реалізація в суспільстві для служіння людству. У бахаї немає священиків, істину вони осягають самостійно. Шлюб для них вважається священним.

Після смерті Бахаулли центр віри був остаточно закріплений тут, в Ізраїлі. Сюди були перевезені останки Баба і поховані в усипальниці на схилі гори Кармель в 1959 році. Потім над мавзолеєм звели надбудову з мармурових колонад з позолоченим куполом за задумом канадського архітектора Вільяма Максвелла. Поруч з усипальницею згодом побудували будівлю, в якій зараз розміщується Всесвітній Будинок Справедливості. Трохи пізніше ним було прийнято рішення добудувати до усипальниці шлях для паломників бахаї у вигляді терасних садів, яке втілив у життя інший канадський архітектор Фаріборз Сахба. З 2001 року вся громадськість Хайфи і численні туристи можуть насолоджуватися красою Бахайських садів, фото яких є візитною карткою міста.

Унікальність садів полягає в їх дизайні, продуманому до найменших деталей. Архітектурний стиль поєднує в собі витончені традиції сходу і західні пропорції. У ньому настільки гармонійно поєднуються всі природні компоненти: земля, вода, світло, рослини, камені, що створюється враження знаходження в раю. Шлях до мавзолею Баба являє собою сходи, що складаються з 19 терас. Як раз по середині знаходиться сама усипальниця, до неї ведуть 9 терас знизу і 9 зверху. Така кількість ступенів невипадкова, числа 9 і 19 є священними для Бахаї. Відвідувачі можуть тільки спускатися по терасах, а паломники підніматися. Права і ліва частини садів абсолютно симетричні одна одній, що символізує один з принципів вчення – рівноправність чоловіків і жінок.

Будівництво Бахайських садів Хайфи обійшлося Всесвітнього центру Бахаї в 250 млн. доларів. За всією цією розкішною красою круглий рік доглядають професійні садівники з участю добровільних помічників з послідовників Бахайської віри. Всі витрати оплачуються за рахунок пожертвувань виключно послідовників Бахаї, інші пожертвування не приймаються. Відвідати сади можна кожен день абсолютно безкоштовно, а в певний час проводяться організовані екскурсії на івриті, англійській та російській мовах. Щоб найкращим чином відобразити Бахайські сади, фото слід робити з нижньої тераси або зверху. Не менш захоплююче видовище можна спостерігати після заходу сонця, коли всі тераси садів і мавзолей підсвічені численною різнобарвною ілюмінацією.

Бахайські сади Хайфи і Акко з 2008 року перебувають під охороною ЮНЕСКО і є першою пам’яткою, що потрапила до реєстру Всесвітньої Спадщини, пов’язаної з сучасними релігійними традиціями. А сама Громада Бахаї отримала визнання ООН як неурядова організація і співпрацює з Економічною радою ООН і ЮНІСЕФ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button