Наука

У середньовічному соборі Португалії знайдений новий руйнівний вид грибка

У середньовічному Старому соборі Коїмбрі в Португалії вченими знайдено новий руйнівний вид грибка. Зараження могло перенестися на стіни з привезеним вапняком.

Біологи Португалії провели філогенетичний аналіз дріжджоподібних грибів, які колонізували капелу Санта-Марія в Старому соборі Коїмбрі. Побудовану в XII–XIII століттях романську церкву охороняє ЮНЕСКО. Хоча архітектурна споруда несе собою велику цінність, його стіни зсередини руйнують грибки, стійкі до високих і низьких температур і малої кількості поживних речовин.

З-за полісахаридів і “коренів” грибів відбувається прискорена корозія каменю. Під час ретельнішого вивчення біологи виявили в зразках невідомий раніше вид Aeminium ludgeri.

Назвали грибок на честь стародавнього імені міста Коїмбра. Імовірно, виростає Aeminium ludgeri в місцях видобутку вапняку для будівництва собору, тобто в районах Портуньюш і Ансан.

Камінь також транспортували в іспанську Сантьяго-де-Компостела для зведення королівського госпіталю. Поки біологи там не підтвердять наявність нового грибка, він буде вважатися ендеміком, що зустрічається лише в Португалії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button