Екологія

Висоту польоту авіалайнерів змінять для боротьби з глобальним потеплінням

Висоту польоту пасажирських авіалайнерів у майбутньому планують змінити. Подібне рішення має допомогти знизити вплив інверсійних слідів від їх двигунів на глобальне потепління, впевнені вчені.

Высоту полета авиалайнеров изменят для борьбы с глобальным потеплением

З пропозицією про зміну висоти польоту авіалайнерів виступили кліматологи. За їх словами, це допоможе знизити рівень небезпеки, яку несуть в собі інверсійні сліди, які залишаються літакам, і скоротити обсяги впливу авіації на глобальне потепління більш ніж в два рази.

«Пропоновані нововведення стосуються лише незначної частини польотів, при цьому, вони допомагають помітно скоротити внесок авіації у зростанні середніх температур на планеті ціною незначного підвищення викидів вуглекислого газу. Якщо всі ці заходи вдасться реалізувати, то вплив інверсійних слідів на екологію знизиться на 91%», – стверджують автори ініціативи.

Відзначається, що літаки не тільки викидають в атмосферу велику кількість парникових газів, але ще й заважають накопиченому теплу відходити від поверхні планети з-за тих самих інверсійних слідів, які залишає за собою будь-який літак.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button