Екологія

Боротьба зі зміною клімату є моральним обов’язком людства, – Папа Римський

Папа Римський Франциск закликав всіх вірян та суспільних лідерів до турботи про довкілля та боротьби зі зміною клімату.

Він зазначив, що це є моральним обов’язком людства, повідомляє Catholic Herald.

“Поглиблення кліматичної кризи більше не можна ігнорувати, і всі люди, яким Бог довірив як “розпорядників Його дару Його творіння”, повинні діяти”, – сказав Папа на Ватиканській конференції зі зміни клімату.

Папа підкреслив, що кліматичні зміни досягли надзвичайного стану, який не тільки змінює промислові та сільськогосподарські системи, але й негативно впливає на глобальну людську сім’ю, особливо бідних і тих, хто живе на економічних периферіях світу.

Він також додав, що наразі світ стикається з двома викликами, а саме:

  • зменшити кліматичні ризики шляхом скорочення викидів;
  • допомогти людям адаптуватися до змін клімату, що поступово погіршуються.

“Ці виклики спонукають нас думати про багатовимірний підхід до захисту як окремих людей, так і нашої планети”, – сказав Франуиск.

Вирішення кліматичної кризи вимагає “екологічного навернення”, позначеного зміною менталітету та зобов’язанням працювати над стійкістю людей та екосистем в якому вони живуть. Це також включає і духовні аспекти.

Релігійні, політичні, соціальні та культурні лідери, за словами Папи, повинні працювати разом, щоб створити сміливі, спільні та далекоглядні зусилля для вирішення поточної кризи, включаючи скорочення викидів і надання технологічної допомоги біднішим націям.

Лідери також повинні забезпечити доступ до чистої енергії та питної води, взяти на себе зобов’язання щодо сталого розвитку та сприяти способу життя, спрямованому на збереження природних ресурсів світу.

Окрім того, Папа висловив стурбованість тим, що втрата біорізноманіття, а також війни в різних країнах несуть шкідливі наслідки для виживання та добробуту людей, включаючи проблеми продовольчої безпеки та зростання забруднення.

“Ці кризи, разом із кризою клімату на Землі, показують, що “все пов’язано” і що сприяння довгостроковому загальному благу нашої планети має важливе значення для справжнього екологічного перетворення”, — сказав він.

Папа Римський Франциск також сказав, що нещодавнє приєднання Ватикану до Паризької угоди було схвалено.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button