Технології

Десять проблем, які зникнуть за десять років

Футурологи, як з рогу достатку, видають передбачення на найближче майбутнє. Давайте відкинемо найбільш фантастичні з них, такі як колонізації космосу або створення надлюдини. Які з нинішніх проблем можна вирішити в найближче десятиліття? Про це розмірковують зарубіжні аналітики від Intellectual Property & Science, які зробили свій прогноз на основі останніх тенденцій в науці і технологіях.

foto_27.07.2014-05

Проблема енергетичних джерел

Через десять років люди навчаться активно використовувати сонячну енергію. Завдяки прориву в технології виготовлення сонячних батарей вони стануть доступні масовому споживачеві. Велика частина технічних пристроїв буде працювати на сонячній енергії.

Проблема транспорту

Через десять років автомобілі і літаки будуть працювати на електриці, від акумуляторних батарей. Вони стануть набагато легшими по вазі, а також будуть без особливих енергетичних витрат долати величезні відстані.

Читайте також: Надшвидкісна транспортна система Hyperloop може з’явитися вже в 2015 році — відео

Проблема комунікацій

До 2025 року весь світ покриє єдина бездротова цифрова комунікаційна мережа. Ви більше не почуєте про те, що в якихось віддалених районах немає телефонів або доступу в інтернет, комунікації перетворяться на таку ж невід’ємну частину нашого життя, як повітря.

Проблема пластику

Про шкоду пластика, який сьогодні виробляється з нафтопродуктів і не розкладається, говорилося не раз … Але через десятиліття його з великою ймовірністю замінять біорозкладані пластмаси на основі целюлози. «Упаковка для їжі, ліків, електроніки, тканин і інших споживчих товарів буде вирблятися в основному з продуктів переробки целюлози», – пророкують фахівці з Thomson Reuters.

Проблема нестачі харчових ресурсів

«В 2025 році генетично модифіковані культури будуть інтенсивно і безпечно вирощуватися в закритих приміщеннях при цілодобовому освітленні, – йдеться в звіті аналітиків. – При цьому буде використовуватися енергозберігаюче світлодіодне освітлювальне устаткування, що забезпечує світлове випромінювання у вузькому діапазоні довжин хвиль, який сприяє прискоренню зростання завдяки відповідності особливостям рецепторів ДНК вирощуваної генно-модифікованої рослини ». До того ж, обіцяють експерти, підвищиться стійкість рослинних культур до різних захворювань і будуть виведені сорти злаків, овочів та інших поживних рослин, що дають надвисокі врожаї.

Читайте також: Існуючі поля можуть прогодувати на мільярди людей більше

Проблема старечого недоумства

Швидше за все, до 2025 року вчені розгадають механізм згасання когнітивних функцій мозку, пов’язаного з віковими змінами, та розроблять способи протидії цим процесам. Удосконалення методів ранньої діагностики і профілактики старечого недоумства різко знизить число людей, що страждають цим захворюванням.

Проблема захворюваності на діабет

Вже розроблені успішні способи боротьби з діабетом другого типу, при якому не засвоюється інсулін. Причини діабету першого типу, при якому руйнуються клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін, досі точно не встановлені. Передбачається, що до 2025 року дослідникам вдасться навчитися штучно синтезувати генний ланцюжок, що дозволить запобігати патогенним зміни в підшлунковій залозі.

Проблема побічних ефектів в медицині

До 2025 року для лікування ракових пухлин перестануть використовувати радіацію або хіміотерапію, що призводять до болісних наслідків. На фармацевтичному ринку з’являться препарати нового покоління, що не викликають ускладнень і побічних ефектів, які чинять вплив лише на конкретну сферу … Навіть хворобливі аналізи крові підуть у минуле, їх замінять нанозонди, які будуть імплантувати в тіло пацієнта і які дозволять збирати більш точну інформацію про стан організму.

Проблема спадкових хвороб

Відразу ж при народженні дітей буде складатися детальна карта їх ДНК. Це дозволить на ранній стадії виявити ризики тих чи інших патологій або відхилення у розвитку дитини.

Проблема тривалості життя

Останнім часом відбулося відразу дві події, які можна назвати проривом на шляху якщо не до безсмертя, то до істотного продовженню людського життя … Перше – це відкриття молекул, які при попаданні в організм стимулюють вироблення ферментів сіртуїнів, що сприяли збільшенню тривалості життя і поліпшення здоров’я у піддослідних гризунів. Аналогічний вплив на організм мишей чинило введення ним гормону під назвою домон, що виділяється круглими хробаками.

Читайте також: Науково-фантастичні технології, що наближають нас до безсмертя

Один з найвідоміших діячів у галузі дослідження можливості довголіття Обрі де Ґрей стверджує, що «багато з тих людей, хто сьогодні живе будуть жити тисячу років, або довше». Не виключено, що в 2025 році цей оптимістичний прогноз почне ставати реальністю і ми відчуємо нарешті, що старість відступає …


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button