Людина

Батьки самі привчають дітей до алкоголю і сигарет

Розповідями про свої захоплення в молодості батьки спонукають дітей теж ризикнути викурити сигаретку за рогом будинку або спробувати «звеселяючі» таблетки. До такого висновку прийшли американські вчені, які провели один дуже простий експеримент.

foto_cikavosti_02.10.2014-06_resized

Дослідники поцікавилися в учнів 6-х, 7-х та 8-х класів про те, що батьки їм розповідали про свою молодість, зокрема, про свій перший досвід куріння або вживання алкоголю.

Читайте також: Сучасні діти стали менш витривалими

Виявилося, що діти, чиї батьки намагалися не порушувати такі теми, менше цікавилися сигаретами, спиртним і наркотиками. Але більшість дітей, яким батько або мати розповідали про свої помилки, скоєні в молодості, позитивно ставилися до цих речей. Нехай навіть дорослі говорили, що жалкували про свої вчинки, розповідали про шкоду, але це абсолютно не впливало на думку школярів. З боку дітей це виглядає так: батьки спробували і нічого страшного не сталося, і я хочу дізнатися, що це.

Як вважають вчені, що проводили цей експеримент, якщо батьки хочуть виростити здорову дитину, то їм не варто розповідати про свої помилки і подібні захоплення.

У тих випадках, коли дана тема все ж піднімається в родині, то розповідь краще вести, не ґрунтуючись на особистому прикладі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button