Людина

Японські вчені навчилися повертати зір сліпим

Японські вчені зробили справжній прорив у медицині, зробивши те, що раніше вважалося неможливим – вони повернули зір сліпому пацієнту. Однак варто відразу уточнити, що мова йде про мавпу, яка стала повністю незрячою. Про це розповідається в зарубіжних наукових виданнях.

За даними джерел, японські вчені штучно виростили в лабораторії сітківку, яка потім була успішно пересаджена мавпі. Відомо, що сітківка була створена зі стовбурових клітин людини, після чого внутрішня оболонка ока була пересаджена сліпому примату.

У джерелах розповідається, що минуло кілька тижнів після складної операції, і пересаджена сітківка була добре прийнята організмом піддослідної мавпи. Зараз внутрішня оболонка ока тварини зазнає відновні процеси, які можуть призвести до повного повернення зору примату. Вчені уточнили, що піддослідний ссавець страждав пігментним ретинітом. Це генетична недуга, при якій зір або погіршується, або зникає повністю.

До речі, робота японських учених дуже важлива. Вони дарують надію на нормальне життя мільйонів людей, які з тієї чи іншої причини втратили зору. І тепер, японці, в очікуванні результатів їх роботи з приматів, сподіваються, що незабаром зможуть заявити про свій успіх.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button