Людина

Бажаєте накачати мозок?

Фахівці з Медичного центру Бета Ізраеля BIDMC (США) організували «фітнес-клуб» для бажаючих натренувати мозок. Лікарі центру розробляють персональні тренування, що поліпшують роботу мозку і відновлюють його когнітивні функції. Клієнтами клубу можуть стати люди будь-якого віку – і підлітки, які перенесли травми голови, і літні люди з першими ознаками старечого недоумства.

У Медичному центрі Бета Ізраеля близько 40 років досліджують когнітивні розлади і шукають способи їх лікування. І тепер, як каже доктор медичних наук Альберт Галабурда (Albert Galaburda), нарешті, вдалося знайти найбільш дієвий метод лікування когнітивних розладів. Новий метод передбачає поєднання лікарської терапії і спеціальних вправ, розроблених з урахуванням стану кожного конкретного пацієнта. Персональне тренування включає когнітивне навчання, стимуляцію мозку, розробку режиму сну, харчування і навіть заняття з медитації.

Вся програма будується на усвідомленні нейропластичності людського мозку – тобто його здатності змінюватися залежно від ситуацій та вражень і адаптуватися до нових умов. До недавнього часу вважалося, що мозок створює нові клітини тільки в перші роки життя, і потім закладені в дитинстві нервові зв’язки фіксуються на все життя. Проте дослідження двох останніх десятиліть довели, що мозок насправді ніколи не припиняє виробляти нові клітини, і постійно утворює нові сполуки, які допомагають розвиватися і адаптуватися. Таким чином, за словами вчених, мозок можна і потрібно постійно тренувати. Тренування – це важливо – повинні бути індивідуальними, оскільки засновані на особливостях роботи мозку конкретного пацієнта.

Для пацієнтів, які перенесли травму або хворобу і для тих, у кого відзначаються вікові зміни роботи мозку, пропонуються різні типи програм. Спочатку доктора визначають пізнавальні здібності людини, і тільки після цього розробляють індивідуальну програму по адресній стимуляції конкретних областей мозку. Для тих, хто переніс травму голови і для тих, хто просто скаржиться на погіршення пам’яті – програми істотно відрізняються. Але в кожному разі, тренування мозку передбачає не тільки когнітивну стимуляцію, але також дотримання режиму дня та харчування.

Розробники програми кажуть, що їхній метод – це свого роду особистий тренер, тільки не для м’язів, а для мозку. Частина тренувань можна проводити самостійно, вдома, однак тренування в клубі доктора вважають більш ефективними. За їх словами, люди є соціальними істотами, і наш мозок реагує на кількість соціальних взаємодій, а це – дуже потужні механізми, які є важливими факторами для здоров’я мозку, його пластичності.

Багато членів клубу по «оздоровленню» мозку вже повідомляють про позитивну динаміку після тренувань. Вони кажуть, що стали відчувати себе краще і здатні краще працювати.

Розробники програми тренування сподіваються допомогти якомога більшій кількості людей. І якщо не вдасться повністю позбавити пацієнтів від когнітивних порушень, то можна буде істотно поліпшити роботу мозку і полегшити перебіг і прояв хвороби.

Натхнення:  rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button