Головна / Людина / Психіатр розповів, як захистити мозок від вікових хвороб

Психіатр розповів, як захистити мозок від вікових хвороб

Американський психіатр Гері Смолл вважає, що літні люди повинні стежити за здоров’ям, щоб уникнути проблем з ЦНС. Тому лікар розповів, як захистити мозок від вікових хвороб.

Здоров’я мозку є ключем до безпроблемного старіння, що досягається за допомогою відмінної пам’яті, мислення і планування. У літньому віці нейрони, які зазвичай борються з інфекцією і відновлюють тканини, надають згубний вплив на саму ЦНС. Це викликає запалення, приводячи до когнітивної дисфункції і різним захворюванням. Нові дані свідчать про те, що зниження розумових здібностей можна сповільнити і навіть звернути назад, дотримуючись порад лікарів. Спосіб життя може грати більш важливу роль у підтримці здоров’я головного мозку, ніж гени, каже психіатр із США Гері Смолл.

Результати досліджень надали формулу успішного старіння, яка складалася з чотирьох основних рекомендацій. Насамперед, 20 хвилин щоденної швидкої ходьби знизять ризик розвитку деменції і поліпшать загальний стан здоров’я. Вправи виробляють білки, які стимулюють створення нейронних зв’язків для кращої роботи мозку. Активні ігри, спілкування з людьми і подорожі також активізують нейрони, а формальну освіту вчені пов’язали з меншим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Крім іншого, стрес негативно впливає на центри пам’яті людини через кортизол, тому варто знайти хобі, що дозволяє відволіктися від суєти. Нарешті, варто звернути увагу і на дієту, яка повинна бути збалансованою і не сприяти ожирінню. Подібне харчування включає жирні сорти риби, горіхи і оливкову олію.