Людина

Психіатр розповів, як захистити мозок від вікових хвороб

Американський психіатр Гері Смолл вважає, що літні люди повинні стежити за здоров’ям, щоб уникнути проблем з ЦНС. Тому лікар розповів, як захистити мозок від вікових хвороб.

Здоров’я мозку є ключем до безпроблемного старіння, що досягається за допомогою відмінної пам’яті, мислення і планування. У літньому віці нейрони, які зазвичай борються з інфекцією і відновлюють тканини, надають згубний вплив на саму ЦНС. Це викликає запалення, приводячи до когнітивної дисфункції і різним захворюванням. Нові дані свідчать про те, що зниження розумових здібностей можна сповільнити і навіть звернути назад, дотримуючись порад лікарів. Спосіб життя може грати більш важливу роль у підтримці здоров’я головного мозку, ніж гени, каже психіатр із США Гері Смолл.

Результати досліджень надали формулу успішного старіння, яка складалася з чотирьох основних рекомендацій. Насамперед, 20 хвилин щоденної швидкої ходьби знизять ризик розвитку деменції і поліпшать загальний стан здоров’я. Вправи виробляють білки, які стимулюють створення нейронних зв’язків для кращої роботи мозку. Активні ігри, спілкування з людьми і подорожі також активізують нейрони, а формальну освіту вчені пов’язали з меншим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Крім іншого, стрес негативно впливає на центри пам’яті людини через кортизол, тому варто знайти хобі, що дозволяє відволіктися від суєти. Нарешті, варто звернути увагу і на дієту, яка повинна бути збалансованою і не сприяти ожирінню. Подібне харчування включає жирні сорти риби, горіхи і оливкову олію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button