Земля

Бджоли обманювали вчених, роблячи вигляд, що знають математику

Дослідження показало, що бджоли в математичних тестах використовують не обчислення, а візуальні підказки

Раніше дослідження показували, що бджоли – математичні генії. Медоносні бджоли вважаються комахами, які розуміють, наприклад, поняття нуля і можуть виконувати складні операції додавання та віднімання. Однак недавнє дослідження показало, що весь цей час бджоли, ймовірно, обманювали.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Proceedings of the Royal Society B, бджоли замість того, щоб працювати з числами для вирішення проблеми, використовують візуальні підказки.

Для перевірки математичних здібностей бджіл дослідники навчили комах розпізнавати таблички з різною кількістю фігур. Одним бджолам пропонувалася нагорода у вигляді цукрового сиропу за розпізнавання табличок з найбільшою кількістю форм, а іншим – з найменшим. Як тільки бджоли навчилися вибирати «правильну» табличку з 80-відсотковою точністю, вони були переведені на справжні випробування, за які не було винагороди.

Цього разу на кожній з двох табличок була однакова кількість фігур, які відрізнялися візуальними аспектами, такими як розміри і їх складність (більша кількість відгалужень і кутів). Якщо бджоли використовували числові підказки для вирішення проблеми, вони повинні були б однаково віддавати перевагу всім табличкам. Однак цього не сталося.

Натомість бджоли, навчені знаходити цукор на плакатах з найбільшою кількістю фігур, летіли до таблиць з більш складними формами, і навпаки – бджоли, навчені знаходити винагороду з меншою кількістю фігур, летіли до більш «простих» табличок. Це вказує на те, що вони використовували візуальні підказки, а не математику.

“Це не означає, що бджоли чи інші невербальні тварини не можуть зрозуміти цифри, але це свідчить про те, що тварини використовують нечислові властивості для вирішення математичних задач, з якими вони часто стикаються, якщо така інформація доступна», – пишуть дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button