Головна / Екологія / Бетон, який зігріває

Бетон, який зігріває

Кріс Тюань, вчений з Університету Небраски-Лінкольна, поліпшив формулу бетону так, що він став проводити електричний струм. Це нововведення призводить до того, що бетон може нагріватися, а сніг, який лежить на його поверхні, тане під впливом температури.

Досягти електропровідності вдалося завдяки сталевий стружці і гранульованному порошку вугільного коксу, які додали до складу бетону. Ці індустріальні відходи складають всього 20% від суміші і не впливають на базові властивості бетону. Нагрівальним елементом служить арматурний каркас зі сталі — він рівномірно розподіляє заряд по всій плиті.

Професор Тюань разом з колегами працював над створенням «теплого» бетону з 2003 року. Для випробувань нових властивостей матеріалу одну ділянку дороги покрили 52 бетонними плитами. В ході експерименту дослідники встановили, що сніг, який торкнувся бетону, тане миттєво, причому навіть у сильні морози. А це означає, що міській владі не доведеться витрачатися на реагенти та снігоприбиральні машини.

Поки вартість інноваційного бетону занадто висока – близько 300 доларів за кв. метр, тому застосовувати його на великих ділянках все ще не вигідно. Великий інтерес до нової розробки проявило Федеральне управління цивільної авіації, яке планує закупити нові бетонні плити для одного з своїх аеропортів.

Натхнення: greenevolution.ru