Технології

Безпілотники типу Gremlin стануть основною ударною міццю США

Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) запустило проект з розробки військово-транспортного літака, пристосованого для запуску та посадки десятків невеликих безпілотників.

Передбачається, що проект буде реалізований на базі військово-транспортних літаків C-130 Hercules. За задумом експертів Міноборони США, літаки повинні нести на собі велику кількість дронів різної спеціалізації. Це повинно дозволити таким “вуликам” вирішувати відразу кілька завдань, починаючи від збору розвідувальної інформації до знищення радарних об’єктів та інших наземних цілей.

Розробкою даного проекту займеться компанія General Atomics Aeronautical Systems, яка широкій аудиторії відома своїм продуктом – безпілотником Predator. Компанія має в середньостроковій перспективі представити повноцінний “вулик”, який буде здатний продемонструвати всі можливості даного проекту.

Безпілотники Gremlin повинні бути відносно недорогими у виробництві і обслуговуванні, а також вкрай універсальними. Передбачається, що кожен дрон повинен мати можливість нести на собі не більше 25 кг близько 500 км. Справа в тому, що “літак-вулик” повинен буде запускати дрони з-за спини основної ударної угруповання. Більше того, управління безпілотниками буде здійснюватися не з літака-бази, а з літаків, здатних працювати безпосередньо на лінії франта, наприклад F-22 або F-35.

Ефективність такої зброї не в надточності дронів, а в їх універсальності, невисокій ціні і можливість оперативної передачі управління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button