Головна / Здоров'я / Біг захищає організм від раку

Біг захищає організм від раку

Онкологи з Університету Копенгагена встановили, що регулярні пробіжки помітно знижують вірогідність виникнення у людини онкологічних захворювань. Виявляється, цей вид спорту уповільнює процес утворення в організмі одиничних ракових клітин. Більш того, спорт допомагає зменшити розміри вже сформованої пухлини майже в два рази. Про це говорять результати дослідження на гризунах.

1-18-04-2016-600-400

Група вчених пересадила в організм мишей клітин меланоми та інших видів раку. Коли клітини утворювали пухлини, тварин поділяли на дві групи. Одних мишей піддавали регулярним фізичним навантаженням на біговому колесі і вплив ін’єкцій адреналіну. Друга група жила спокійним життям, з нею вчені порівнювали отримані результати.

Виявилося, що біг знижував середній розмір утворилися пухлин приблизно на 61-67%. Поки важко пояснити, з чим пов’язаний такий феномен. Проте лікувати рак фізичною активністю вчені не радять. При підозрі на хворобу, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Тільки початок лікування на ранніх стадіях може гарантувати успішний результат.

Натхнення: medvesti.com