Здоров'я

Вчені: кофеїн покращує приплив крові

Вчені: кофеїн покращує приплив кровіКава володіє масою властивостей: деякі з них корисні, інші ж викликають неоднозначну реакцію у лікарів і вчених. Відомо, що кава здатна бадьорити і давати сили з ранку, що даний напій у великій кількості здатний викликати залежність і знижувати працездатність та концентрацію. Дослідження, проведене кардіологами, доводить, що кофеїн значно покращує кровообіг. Особливо це стосується дрібних судин.

В експерименті взяло участь цілком здорових 27 осіб, яким запропонували випити порцію кави, а потім оцінити стан серцево-судинної системи. Виявилося, що кава посилювала кровообіг на 30 %. Ефект тривав близько 75 хвилин. Що логічно, кава без кофеїну не впливала на кровообіг взагалі. Дослідження торкнулося молодих людей і жінок у віці від 22 до 30 років, які споживали каву лише зрідка.

Експеримент проводився з допомогою метода Доплера. Для цього до подушечок пальців прикладали спеціальний пристрій, який міг відстежити інтенсивність кровообігу в мікроциркуляторному руслі і діагностувати патологію капілярів. Далі отримані дані були оброблені за допомогою комп’ютерного обладнання та порівняні з початковими результатами.

Випробуваних розділили на дві групи. Перша група пила звичайну каву, друга споживала каву без кофеїну. При цьому, учасники експерименту не знали, який напій вони п’ють. Далі вчені вивчали зміни артеріального тиску, кількість серцевих скорочень, ступінь судинного опору. Крім того, досліджувалася концентрація кофеїну в крові. Дослідження показало, що кава, яка містить кофеїн, злегка підвищувала тиск і посилювала функцію ендотелію судин. Для здорової людини дані фактори є сприятливими. Однак для людей з артеріальною гіпертонією споживання кави може стати черговим чинником, що провокує серцеві напади.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button