Аналітика

Куди вкласти гроші в 2015 році? Що радять швейцарські банки?

Що радять швейцарські банки на питання, куди вкласти гроші в 2015 році?

Минуло майже сім років з моменту початку міжнародної фінансової кризи, що обвалила спершу ринок нерухомості в США, а згодом підкосила всю світову економіку. Наслідки кризи повною мірою ще не подолані і відчувалися також в 2014 році: країни зони євро росли гірше, ніж прогнозувалося; темпи зростання ВВП Китаю – негативні; економіка Японії скочується в рецесію; Росія під вагою неефективної вуглеводневої економіки і санкцій міжнародної коаліції проти Кремля балансує на межі дефолту, а рублеві заощадження її громадян тільки за 2014 по відношенню до іноземних валют знецінилися на 50% (у 2013 році – приблизно на третину). Тим не менш, навіть на тлі негативних новин завжди є можливість як зберегти заощадження, так і примножити їх. Головною справою тут залишається знати, куди вкласти гроші в 2015 році.

25-09-15-foto-600x371-1

Акції. Аналітики практично всіх банків Швейцарії сходяться в тому, що акції в 2015 році мають бути основою інвестиційного портфеля. Credit Suisse для мети покупки акцій рекомендує звернути увагу на країни західної Європи (включаючи Швейцарію), Японії та Австралії. Для акцій компаній названих держав у Credit Suisse виходять з середнього росту ціни на 6% і доходів від дивідендів на 3%. Крістіан Ґаттікер з Julius B?r прогнозує зростання індексу SMI (індекс провідних швейцарських компаній) і падіння японського індексу Nikkei 225 на тлі ослаблення курсу ієни. У зоні євро фахівці Credit Suisse віддають перевагу німецькому індексу DAX, зріст якого зумовлять успіхи експортерів Німеччини, що виграють від ослаблення курсу євро до інших валют. Аналогічної позиції дотримуються і в Julius B?r, прогнозуючи німецькому індексом акцій потенціал зростання також і в 2015 році. Стосовно до купівлі або продажу акцій фірм США Julius B?r радить дочекатися рішення Федеральної резервної системи щодо ставки рефінансування.

Облігації. Відносно прогнозу по облігаціях на 2015 рік швейцарські банки в думках розійшлися. UBS, хоча і радить придивитися до високопроцентних облігацій американських компаній, вказує, що – в цілому – облігації в наступному році будуть відігравати другорядну роль. Фахівці кантонального банку Санкт-Галлена вказують, що для тих, хто шукає, куди вкласти гроші в 2015 році, щоб не втратити, підійдуть облігації європейських і швейцарських компаній, номінованих у євро і франках. Однак, варто враховувати, що такі облігації принесуть лише невеликий відсоток прибутку. Coutts вказує на облігації компаній з південно-східної Азії, а також Індії, дивіденди за якими зазвичай в 1,3 рази більше американських облігацій. Одночасно, індійські облігації є більш ризикованими. А якщо ви не боїтеся ризиків, вам варто http://startupnetwork.by/ – це інвестиції в майбутнє, і хто знає, в майбутньому можете стати акціонером ще одного успішного проекта на кшталт Aplle.

Сировина. Даніель Кальт, головний економіст UBS, не рекомендує наступного року тримати сировинні активи через сильну цінову волатильність і лише невелику вірогідність істотного прибутку.

Більшість фахівців вважає, що ціна на золото в 2015 році істотно рости не буде через сильний курс долара США, а також низьку інфляцію в США, Китаї та зоні євро. Відносно ціни на нафту швейцарські банки припускають невелике підвищення вартості бареля в порівнянні з кінцем 2014, яка, тим не менш, залишиться досить низькою, що є ясним сигналом для тих, хто хоче вкласти гроші в 2015 році безпечно: розміщення активів у Росії залишиться дуже ризикованим.

Нерухомість. Питання про те, чи варто вкладати гроші в нерухомість, вирішується у кожному конкретному випадку, виходячи з індивідуальних потреб і можливостей, а також того, де розташовується відповідна нерухомість. Експерти радять з обережністю здійснювати операцію купівлі-продажу, оскільки, наприклад, на поточний період нерухомість у Швейцарії, Німеччини та Іспанії вкрай неприваблива з інвестиційної точки зору.

У які країни варто вкладати гроші в 2015 році?

Країни зони євро. Тут проблемними залишаться одні з найбільших економік ЄС – Франції та Італії – чия конкурентоспроможність падає. Багато експертів у своїх прогнозах по європейських економіках пропонують почекати березня 2015, коли – як очікується – Європейський центральний банк ухвалить рішення відносно купівлі державних облігацій. У даній зв’язку Ендрю Голдберг з JP Morgan вважає, що країни зони євро завдяки підвищеній ліквідності, реформам і низькими цінами на енергоносії зможуть показати середнє зростання від 1 до 1,5%. Банк припускає масову видачу кредитів в зоні євро, що пов’язано з низькою ставкою рефінансування ЄЦБ. Для тих, хто, відповідаючи на запитання, куди вкласти гроші в 2015 році, хотів би відкрити вклад в євро, повинен пам’ятати про досить низькі відсотки.

США. Економіка США виросте на 3%. Експерти вказують, що прогнози по США залишаються позитивними, що, на думку Томаса Штуки з кантонального банку Санкт-Галлена, пояснюється зниженням безробіття, лише трохи підвищенням заробітної плати, позитивної купівельної спроможності і низькими цінами на енергоносії.

Долар США як і раніше залишиться головною світовою валютою, що робить його практично незамінним компонентом в інвестиційному портфелі тих, хто запитує, куди вкласти гроші в 2015 році і зберегти активи диверсифікованими.

Країни, що розвиваються. Дана категорія країн не підходить для тих, хто хотів би по максимуму убезпечити свої вкладення. Небезпечно зберігати заощадження в китайському юані. Так, хоча економіка Китаю підросте в 2015 році на 7%, це стане найбільш низьким темпом за останні 13 років. Крім того, в Китаї спостерігаються всі ознаки надування мильної бульбашки на ринку нерухомості, ймовірність масового дефолту за корпоративними боргами, а також соціальної напруги.

Індія покаже високі темпи зростання, що зробить її відносно привабливим об’єктом для тих, хто цікавиться, куди вкласти гроші в 2015 році, щоб заробити, тобто з перспективою отримати пристойні відсотки (більше, ніж у Європі та США), але хто допускає втрату своїх інвестицій. Експерти в одним голос не рекомендують інвестувати в Росію і Бразилію, економіки яких вже скотилися в рецесію. У наступному році поліпшень по Росії та Бразилії не очікується.

Швейцарія. За оцінками Світового банку та Організації економічного співробітництва та розвитку, економіка Швейцарії в наступному році зросте на 1,5-2%, що більше середнього показника по сусідній євро зоні. Як вказує Анья Хохберг з Credit Suisse, головним двигуном Альпійської республіки стане експорт продукції за кордон. Для швейцарських експортерів залишиться загроза посилення швейцарського франка, яка заходами Національного банку (мінімальний обмінний курс в 1,2 за євро, валютні інтервенції, низька ставка рефінансування в Швейцарії) може бути повністю усунена. Внутрішнє споживання (насамперед, у сфері нерухомості), навпаки, дещо скоротиться.

Питання, куди вкласти гроші в 2015 році – не єдине, якщо Ви плануєте робити заощадження в іноземній валюті (швейцарський франк, англійський фунт, євро, долар США – інші валюти не рекомендуються), цілком можливо, що для цілей їх фізичного зберігання Ви можете обійтися без послуг банку, тобто банально тримаючи готівкові «під матрацом». Тим не менш, більш складні фінансові інструменти, про які йшла мова в статті (акції, облігації), мають на увазі зберігання у професійного гравця на фінансовому ринку, тобто банку. У цьому, недостатньо лише подбати про надійність інвестиційного портфеля, але потрібно також знати, чи стабільний банк, якому Ви довірите зберігання Ваших цінних паперів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button