Здоров'я

Жирові відкладення можуть бути корисні для мозку

У той час як надмірна вага може принести багато неприємностей, оптимальна кількість жиру в вашому тілі може бути корисною, кажуть американські вчені з Медичної школи, так як ключовий фермент, що виробляється жиром, допомагає мозку зберегти свої енергетичні рівні.

25-04-15-foto-600x337-1 (2)

Фахівці встановили, що жирова тканина регулює функції мозку у вельми цікавій формі. Дослідження показало, що фермент під назвою NAMPT, який виділяється жировою тканиною, впливає на гіпоталамус – частину мозку, яка, як відомо, відіграє важливу роль у підтримці фізіології організму, в тому числі в регулюванні температури тіла, циклів сну і неспання, частоти серцевих скорочень, артеріального тиску, спраги й апетиту. Вчені виявили, що оптимальна кількість жирової тканини максимізує функцію центру управління старінням і довголіттям в мозку.

Поки що дослідники не можуть сказати, яку точну кількість жирової тканини необхідно для нормальної роботи мозку, але було встановлено, що у мишей, які не мають достатньої кількості ключового ферменту, отриманого з жиру, мозок не проявляє високу активність. Миші з низьким рівнем NAMPT в жировій тканині мали низькі рівні енергії в гіпоталамусі і демонстрували більш низький рівень фізичної активності, ніж миші без цього дефекту. Миші, які мали високі рівні NAMPT в жировій тканині, були фізично активні.

Отримані результати можуть допомогти пояснити багато досліджень, які демонструють поліпшення виживаності у міру наближення індексу маси тіла до межі, яка вважається надмірною вагою.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button