Здоров'я

Лікарі розповіли, чому не можна часто чистити вуха

Часто чистити вуха ватяними паличками шкідливо для здоров’я. Справа в тому, що саме сірка зберігає вуха чистими і не дає пилу та інфекції потрапляти всередину.

Вушна сірка є не тільки у людей. Процес вироблення цієї речовини також характерний для багатьох ссавців. Це цілком природно. В вушній сірці містяться спирти, жирні кислоти і холестерин. Але її склад може змінюватися в залежності від віку, місця проживання. На склад також впливає етнічна приналежність і навіть продукти, які вживаються в їжу. Люди вже звикли позбуватися від вушної сірки, вважаючи її ознакою неохайності, тому багато людей кожен день вдаються до таких процедур. Але фахівці на цей рахунок мають дещо іншу думку.

foto_cikavosti_16.10.2014-013_resized

Сірка у вухах перешкоджає попаданню туди сторонніх мікроскопічних речовин. Вона не дає проникати глибоко в слуховий прохід шампуню, воді і пилу. Також сірка вберігає від деяких інфекцій, тому все ж не варто кожен день всередині вичищати свої вуха.

Читайте також: 10 дивовижних речей, які регулярно виробляє ваш організм

У людини вушний канал влаштований так, що він може самостійно очищатися. Сірка накопичує в собі шкідливі речовини і в той час, коли ми жуємо, робота відповідних м’язів сприяє руху сірки з глибини вушного каналу до вушної раковини. У цьому процесі втручання людини зовсім не обов’язково, до того ж воно може ще й нашкодити.

У кожної людини вушні проходи влаштовані по-своєму. У когось вигини можуть бути більш крутими, тому при частому чищенні вух є велика ймовірність того, що може виникнути вушна пробка. А все тому, що людина під час чистки не позбулася зайвої сірки, а за допомогою ватних паличок проштовхувала її глибше. Сірка може перебувати там дуже тривалий час, приносячи людині неприємні і іноді больові відчуття. З такими проблемами краще не намагатися боротися самостійно. Для цього є лор-лікар, який за лічені хвилини усуне пробку і підкаже, що потрібно робити, щоб вона не з’являлася знову.

Натхнення: scienceblog.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button