Здоров'я

Біль у суглобах: 6 небезпечних причин

Переграли ви в теніс або занадто багато друкували – у болі в суглобах бувають найрізноманітніші причини. Коли корінь проблеми очевидний, то панікувати, швидше за все, не варто. Але що, якщо болять суглоби, а ви не можете зрозуміти чому? Або якщо ця біль супроводжується іншими дивними симптомами?

У рідкісних випадках причини болю в суглобах досить небезпечні, наприклад, викликати їх можуть венеричні або аутоімунні захворювання. Причиною болю в суглобах можуть стати наступні хвороби:

Інфекційний (септичний) артрит

Якщо ви порізали або проткнули шкіру і не продезінфікували рану, «в суглобі, що знаходиться поруч може потрапити така поширена інфекція як золотистий стафілокок або стрептокок», говорить ревматолог при Медичному центрі Провіденс Сент-Джон, в Санта Моніці доктор Оррін Троум. Ви помітите сильний набряк і біль в ураженій області, можуть бути жар і озноб. Найчастіше ця інфекція спостерігається в суглобах колін, стегон, щиколоток і зап’ясть. Лікування потребує внутрішньовенного введення антибіотиків та дренажу рідини з ураженого суглоба. Без медичного догляду септичний артрит може призвести до загального сепсису і загрожувати життю.

Подагра

До уваги шанувальників палео живлення: надлишок білків в організмі може негативно позначитися на суглобах. «Якщо споживати занадто багато білків, організм почне виробляти підвищену кількість сечової кислоти і не виводити її в повному обсязі системи, – пояснює голова відділення спортивної медицини при Ортопедичному центрі в Нью-Йорку доктор Луки Подеста. – Це може викликати гостру запальну реакцію». Так звана подагра – один з найбільш хворобливих видів артриту. Симптоми подагри включають жар, набрякання, почервоніння і сильну біль, зазвичай з’являється в великому пальці ноги, опісля переходить на інші суглоби.

Надлишок білків – не єдиний фактор ризику подагри. Зловживання алкоголем і солодкими напоями, зневоднення і прийом деяких ліків (наприклад, бета-блокаторів) також можуть призвести до приступу подагри. Ще одним фактором ризику є підйом вантажів.

Хвороба Лайма

Щорічно близько 30 000 людей, вкушених кліщами, заражаються хворобою Лайма. «Кліщ вгризається в шкіру і висмоктує кров, в процесі цього інфекція, переносником якої він є, проникає в кровотік, – говорить лікар Подеста. – Традиційні симптоми включають втому, жар, головний біль і висип у вигляді мішені на місці укусу. Тим не менш, діагностувати хворобу Лайма іноді непросто». Якщо вчасно не запідозрити хворобу Лайма і не вжити необхідних заходів, хвороботворні бактерії можуть проникнути в суглоби, особливо колін. Також це захворювання викликає скутість у шиї, біль у руках і ногах. З часом хвороба Лайма може вразити серце і нервову систему.

Вовчак

Це аутоімунне порушення «може сильно вдарити по суглобам, особливо без належного лікування», говорить лікар Троум. У хворих вовчаком гіперактивна імунна система помилково починає атакувати суглоби, а також шкіру, кров, нирки та інші органи. Крім набряклих та болючих суглобів, вовчак може супроводжувати висип у формі бабаокулярів на щоках. Симптоми також можуть включати випадання волосся, утруднене дихання, порушення пам’яті, виразки у роті, сухість в очах і порожнини рота.

Гонорея

Це венеричне захворювання вражає не тільки статеві органи, але і вкрай негативно позначається на суглобах, викликаючи так званий гонококовий артрит. Жінкам наноситься більшої шкоди, ніж чоловікам. Доктор Троум пояснює, що це захворювання, крім властивих йому симптомів, викликає набряк і почервоніння одного або навіть декількох суглобів.

Ревматоїдний артрит

Артрит навряд чи можна назвати несподіваним захворюванням в цьому списку, але ревматоїдний артрит – не механічне стирання суглобів з віком. Це аутоімунне порушення, непропорційно часто вражає жінок, а саме 75% з усіх страждаючих від нього. «Лякає те, що ця хвороба стрімко «молодіє», – говорить лікар Троум і приводить в приклад молодих матерів з настільки пошкодженими суглобами рук, що вони не в змозі доглядати за власними дітьми. Хворобливі, опухлі суглоби і їх скутість вранці – класичні симптоми ревматоїдного артриту. Це порушення може також супроводжуватися втомою, жаром і незрозумілою втратою ваги.

Хоча не всі причини болю в суглобах можна вилікувати, їх можна полегшити. Для одних потребується курс антибіотиків, інші пройдуть самі по собі. Однак будь-яка тривала біль повинна стати причиною звернутися за консультацією до лікаря. Тільки фахівець зуміє точно встановити діагноз і призначити відповідний медичний догляд.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button