Здоров'я

Інтернет-психотерапія врятує від іпохондрії

Дослідники з Каролінського Інституту виявили: когнітивно-поведінкова терапія, проведена через інтернет, більш ефективна при лікуванні іпохондрії, ніж активне психологічне втручання з використанням релаксації і технік з управління стресом, розповідає Science World Report.

foto_cikavosti_17.08.2014-04

 

Іпохондрія – розлад, при якому людина підозрює, що важко хвора. Такі люди весь час турбуються про своє здоров’я. Це занепокоєння стає серйозною проблемою, викликаючи дискомфорт і нездатність функціонувати належним чином. Відчуваючи біль у грудях або головний біль, іпохондрики припускають, що це якась серйозна хвороба. Іноді іпохондрія може бути викликана психічним захворюванням, наприклад, депресією чи тривожними розладами.

Читайте також: Найбільш абсурдні методи лікування в історії людства

Дослідження, проведені раніше, показали: іпохондрію можна лікувати за допомогою когнітивно-поведінкової терапії, що проводиться через інтернет. Під час такої терапії пацієнти уявляють собі сценарії, які здатні завдати шкоди здоров’ю і викликати занепокоєння. У новому дослідженні вчені вперше порівняли вплив через інтернет з активним лікуванням, заснованому на релаксації і управлінні стресом. Обидві процедури проводилися протягом 12 тижнів. В цілому 158 осіб лікувалися через інтернет. Вони зв’язувалися з терапевтами в основному по електронній пошті.

Дослідники відзначили: учасники, які лікувалися за допомогою обох методів, визнали їх однаково ефективним. При поєднанні двох методів тривога за здоров’я знизилася в більшій мірі, ніж при активному психологічному втручання. У дослідженні виділені ключові фактори, необхідні для лікування іпохондрії. Воно показує, що інтернет-терапія в даному випадку дуже корисна.

“Можна лікувати більше людей, так як термін терапії значно знижується. Вплив через інтернет не залежить від відстані. Це означає, що можливо буде проводити терапію з людьми, що живуть у сільській місцевості або в місцях, де немає амбулаторної психіатрії та психологів”, – говорить дослідник Ерік Хедмана.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button