Наука

Білі печериці можуть уповільнити прогресування раку простати

Один з найпопулярніших інгредієнтів для багатьох страв виявився корисним для чоловічого здоров’я. Дослідники виявили, що білі печериці здатні пригнічувати ріст пухлини простати.

Image by Niek Verlaan from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в Journal of Nutritional Biochemistry, вчені проаналізували вплив екстракту білих печериць на клітини раку простати. Потім дослідники імплантували лабораторним мишам пухлину простати й розглянули, як екстракт діє на тварин.

Результати показали, що екстракт білої печериці пригнічує активність рецепторів андрогенів, які стимулюють ріст ракових клітин. Після шести днів лікування лабораторних мишей за допомогою екстракту білих грибів дослідники виявили «значне пригнічення» зростання пухлини і зниження рівня простатоспецифічного антигену (ПСА).

Попередні дослідження вже показували, що печериці знижують рівень ПСА, який служить біомаркером раку простати. Однак підвищений рівень ПСА може вказувати не тільки на рак, але і на інфекції й розвиток повністю доброякісних пухлин, котрі мають потреби в лікуванні.

«Ми виявили, що білі печериці містять хімічні речовини, які можуть блокувати активність рецептора андрогенів на моделях мишей, що вказує на те, що цей гриб може знижувати рівень ПСА. Хоча необхідні додаткові дослідження, цілком можливо, що білі печериці одного разу зможуть зробити свій внесок в профілактику і лікування раку простати », – роблять висновок дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments