Технології

Створено електрогенеруючий одяг для занять спортом (відео+фото)

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили систему, яка виробляє електроенергію від людського тіла. Вона складається з трьох основних компонентів.

Біопаливні елементи виробляють електрику, коли ферменти, які містяться в них взаємодіють з потом людини. Трибоелектричні генератори виробляють електроенергію внаслідок тертя, що виникає, коли руки переміщаються уздовж тулуба при бігу або ходьбі. Іоністори накопичують електрику від обох пристроїв.

Всі ці компоненти є легкими, гнучкими і водонепроникними. Крім іншого, вони витримують прання у пральній машині.

Створена електрогенеруюча одяг для занять спортом

З першими рухами людини трибоелектрогенератори починають виробляти електрику. Коли з’являється піт, другим джерелом енергії стають біопаливні осередки. Причому останні працюють то тих пір, поки тіло спітніле, навіть якщо користувач вже перестав рухатися.

Створена електрогенеруюча одяг для занять спортом

Розробники відзначають, що об’єднання різнотипних пристроїв дозволяє компенсувати недоліки кожного з них. Тому така мікромережа починає видавати електроенергію у два рази швидше, ніж система з одних біопаливних осередків, і служить в три рази довше, ніж окремі трибогенератори.

Тестування проводилося півгодинними циклами. Випробуваний в одязі з інтегрованою мікромережею спочатку 10 хвилин бігав або займався на велотренажері, а потім відпочивав протягом 20 хвилин. Електроенергії, що генерується переносною системою, виявилося досить для живлення електронних наручних годинників.

Очевидно, що така натільна мікромережа ефективно працює тільки під час занять спортом. Однак дослідники кажуть, що технологію можна адаптувати під інші ситуації. Наприклад, зараз вчені працюють над системами, які дозволять отримувати енергію при неспішних прогулянках або навіть під час сидячої роботи в офісі.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button