Головна / Земля / У Перу знайшли стародавні скелети з додатковими кінцівками

У Перу знайшли стародавні скелети з додатковими кінцівками

У перуанському місті Уанчака на північному узбережжі країни вчені зробили унікальне відкриття. Місцеві археологи відкопали таємничі поховання, вік яких оцінюється приблизно дві тисячі років. Вчені були надзвичайно здивовані, коли знайшли в давніх могилах людські скелети з додатковими руками і ногами.

Як повідомляє National Geographic, такі скелети з додатковими кінцівками були виявлені у 30 похованнях з 54 могил. Приміром, в одній могилі виявився скелет чоловіка з чотирма руками, а в іншій – останки дівчини-підлітка з трьома ногами.

В Перу нашли древние скелеты с дополнительными конечностями

Після деяких роздумів фахівці прийшли до висновку, що хтось напевно просто «забезпечив» останки зайвими кінцівками. Однак автори знахідки досі не можуть позбутися відчуття, що виявили кістки дивовижних антропоморфних істот з безліччю рук і ніг.

Вони ставлять резонне питання: навіщо треба було класти в могилу чиїсь руки і ноги? І звідки їх брали? Це має означати, що десь знаходяться поховання зі скелетами, в яких відсутні руки і ноги. Однак, токого не було виявлено.

Враховуючи все це, відкриття виглядає досить зловісним.

На даний момент головне завдання вчених — з’ясувати особливості дивного ритуалу та його значення. Згідно з попередніми дослідженнями, на багатьох кістках збереглися сліди травм від гострих і тупих предметів. Зазначається, що буде проведено додаткове дослідження, яке покаже, чи є зв’язок між похованими людьми і власниками додаткових кінцівок.

В Перу нашли древние скелеты с дополнительными конечностями

За даними фахівців, поховання належать маловідомій культурі Віру, яка існувала в 100-750 рр. н. е. в Лібертаде, долині Віру і Чікама. Індіанці створювали великі глинобитні споруди і навіть побудували цілу фортеця, яка стала центром їх суспільства. Вони займалися сільським господарством, вирощували квасолю, кукурудзу, бавовну, перець та багато іншого, а також успішно рибалили.

 
comments powered by HyperComments