Земля

У надрах Землі виявлено гігантський океан

Британські та американські геофізики виявили в глибоких надрах Землі законсервований водяний океан. Великі обсяги води знаходяться на глибині 400-600 кілометрів від поверхні планети і законсервовані в гідратованих мінералах, зокрема в бруситі. Дослідження вчених дозволило показати, що цей мінерал, який включає в себе воду, при високих тисках є термодинамічно стійким.

f5b43f64217f1573b273d0ced16f2947
До своїх висновків геофізики прийшли, провівши безліч комп’ютерних квантовомеханічних розрахунків, що дозволяють зрозуміти властивості брусита при високих тисках.

Вчені відзначають, що наявність води в глибоких надрах Землі відіграє важливу роль у геологічній активності планети і кліматичних змінах. Надалі вчені планують провести точну оцінку кількості зв’язаної з гідратированими мінералами води всередині планети.

У березні геохіміки з Росії, Франції та Німеччини також виявили на глибині 410-660 кілометрів під поверхнею Землі океан архейського періоду (віком 2,7 мільярда років), обсяг якого в рази перевищує розміри Світового океану.

Дослідження опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляє Університет штату Флорида.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button