Екологія

Більше десятка видів диких бджіл перебувають на межі вимирання

Згідно з новим дослідженням з Університету Нью-Гемпширу, 14 диких видів бджіл у Новій Англії в даний час знаходяться в біді.

Як пишуть у журналі Insects and Conservation Diversity, автори дослідження, деякі з уражених видів, більшість з яких є видобувними і листопадними наземними гніздовими бджолами, перебувають у занепаді на 90%.

«Ми знаємо, що дикі бджоли знаходяться у великій небезпеці в усьому світі», — сказала старший автор Сандра Рехан, доцент біологічних наук.

«Ця оцінка стану диких бджіл проливає світло на конкретні види в занепаді, крім добре документованих джмелів.»

Вона продовжила: «оскільки ці види є основними видами в запиленні сільськогосподарських культур, це викликає заклопотаність з приводу шкоди для виробництва основних культур і продовольчого постачання в цілому».

В останнє десятиліття спостерігається загальносвітове скорочення чисельності бджіл. Вчені звинувачують у зменшенні числа бджіл зміни клімату, інсектициди, паразитів, хвороби і відсутність різноманітності в харчуванні бджіл. Загальне скорочення чисельності популяції викликає серйозну заклопотаність у зв’язку з тим, що бджоли є важливими запилювачами диких та домашніх видів рослин, у тому числі рослин, які складають третину раціону людини.

Будучи вимушеними мігрувати на північ через потепління, бджоли стикаються з нестачею продовольства на більших висотах. — Їм більше нікуди йти. Це найбільша проблема», — сказав Рехан.

Кнопка «Наверх»