Екологія

Супутники показують ознаки посухи в європейських підземних водах

Експеримент по відновленню гравітації і зміни клімату, проведений на супутниках GRACE-FO, показав ознаки посухи в європейських підземних водах.

За даними служби по зміні клімату Copernicus (C3S), метеорологічні умови посухи почалися в Східній Європі на початку весни 2020 року, а потім перекинулися на інші частини континенту з більш сухою, ніж зазвичай, погодою у квітні й травні. В кінці травня і в червні поверхнева вологість грунту і водні шляхи трохи відновилися після сильних злив.

В сезонному огляді і прогнозах метеорологи C3S прогнозують випадання опадів нижче середнього для Південної і Східної Європи в червні, липні і серпні. Geoglam Crop Monitor, група спостереження за Землею, поставила велику частину Центральної та Східної Європи під спостереження за потенційним впливом посухи на виробництво пшениці.

“Моніторинг вологості кореневої зони має важливе значення для управління сільським господарством, тому що це вода, природно доступна для вирощування сільськогосподарських культур”, – зазначив Майкл Карлович з Обсерваторії Землі НАСА. “Вологість грунту на поверхні Землі і в кореневій зоні може значно коливатися протягом коротких періодів часу; вона може швидко поповнюватися опадами, але також може швидко випаровуватися під час хвиль спеки й сухих періодів. Фактично, недавні дощі в деяких частинах Європи значно зменшили дефіцит поверхневої вологи.”

Підземні води є глибшим ресурсом для питної води і зрошення сільськогосподарських культур. Вони також підтримують потоки під час сухих періодів. На відміну від кореневої зони і поверхневої вологи, підземні води відновлюються місяцями, оскільки вони повинні постійно поповнюватися поверхневою вологою, яка опускається до рівня ґрунтових вод.

Оскільки велика частина континенту зіткнулася з посухою влітку 2018 і 2019 років, а також невеликою кількістю снігу в зимовий сезон 2019-20 років, більша частина Європи розпочала цей рік з великим дефіцитом.

Після шести років відсутності дощів, Чеська Республіка повідомила цієї весни, що майже 80 відсотків її свердловин реєструють м’яку або екстремальну посуху. В Україні рівень води в річці Десна досяг найнижчої точки за 140 років спостережень. На початку червня водосховища навколо Києва досягли найнижчого рівня майже за століття. Польські кліматологи також повідомили про одну з найсильніших засух за останні сто років, причому сільськогосподарська посуха була зафіксована в 11 з 16 провінцій.

“З точки зору глобальної продовольчої безпеки та сільськогосподарської сировини Європа має важливе значення, оскільки вона є одним з найбільших регіонів-виробників пшениці у світі, а також великим регіоном-виробником кукурудзи. І пшениця, і кукурудза є основними культурами продовольчої безпеки”, – сказав Брайан Баркер, лідер групи GEOGLAM.

“Постійний дефіцит опадів в поєднанні з температурою вище середнього рівня, починаючи з зими негативно позначилися на великих площах по всій Європі, знизивши прогнозовані врожаї сільськогосподарських культур у порівнянні зі середнім п’ятирічним показником в ряді країн.”

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button