Земля

Біогаз з мікроводоростей – багатообіцяюча альтернатива викопному паливу

Вчені Інституту Пауля Шеррера і Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) закінчують розробку технології, яка дозволяє перетворювати водорості в біогаз, сумісний з сучасними газовими системами.

Отримання біогазу з мікроводоростей стає все більш багатообіцяючою альтернативою викопному паливу. Швейцарські вчені розробляють технологію SunCHem – ресурсо- і енергоефективний процес вирощування водоростей і отримання з них синтетичного природного газу. Це біопаливо повністю сумісне з газовою інфраструктурою.

Біогаз з мікроводоростей

Формування біопалива з біомаси природним шляхом триває мільйони років, а процес SunCHem займає близько години. Це відбувається завдяки геотермальному перетворенню. Спочатку воду з високим вмістом водоростей нагрівають під тиском до надкритичного стану, майже до 400 градусів. У цьому стані у воді розчиняються органічні речовини, що містяться в біомасі, а неорганічні солі, навпаки, стають майже нерозчинними. Під дією каталізатора розчин розщеплюється на воду, вуглекислий газ і багатий метаном біогаз.

Читайте також: Еко-будинок з водоростями

Технологія все ще потребує вдосконалення, оскільки видобуток біогазу за цією методикою в 5-7 разів дорожче порівняно з видобутком природного газу. Однак вона є дуже перспективною: мікроводорості залежно від виду можна вирощувати в різних умовах, у прісній і солоній воді, на необроблюваних землях. Ранні дослідження показали, що на кожну одиницю витраченої енергії можна отримувати від 1,8 до 5,8 одиниць.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button