Наука

Біологи омолодили мишей, «зв’язавши» їх судини з юними особинами

Дослідники представили результати незвичайного експерименту, що уповільнює клітинне старіння.

Image by Alexas_Fotos from Pixabay

Міжнародна група дослідників за допомогою операції з’єднала кровоносні системи старої і молодої миші. Після 12 тижнів у літніх особин процес старіння на клітинному рівні сповільнилося, а тривалість життя зросла в середньому на 10%.

На клітинному рівні з’єднання кровоносних систем різко скоротило епігенетичний вік крові і тканин печінки. Крім того, воно викликало зміну експресії генів, протилежних старінню, але нагадують деякі інші втручання, що збільшують тривалість життя. Ефект омолодження зберігався навіть після двох місяців після поділу кровоносних систем.

Отримані дані свідчать, що молоді люди отримують користь від коктейлю компонентів і хімічних речовин в їх крові, який сприяє життєвій силі, кажуть вчені. Ці фактори потенційно можуть бути виділені в якості методів лікування для прискорення загоєння, омолодження організму і збільшення тривалості життя.

З точки зору людини, вплив з’єднання кровоносних систем було б еквівалентно зв’язку 50-річного і 18-річного протягом приблизно восьми років, в результаті чого тривалість життя людини збільшилася б на вісім років. Хоча така реальність такого тривалого з’єднання сумнівна, дослідники сподіваються виділити ключові фактори і використовувати їх для терапії.

Елементи, які рухають цим, — це те, що важливо, і вони ще не відомі. Це білки або метаболіти? Це нові клітини, які виробляє молода миша, або молода миша просто буферізує стару, що викликає старіння крові? Це те, що ми сподіваємося дізнатися далі, – говорить Джеймс Уайт, співавтор дослідження з Університету Дьюка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button