Земля

Ворони здатні запам’ятовувати кривдників і відрізняються мстивістю

Як відомо, представники сімейства воронових – птахи розумні. Але вони не тільки розумні, у них ще й пам’ять хороша.

Image by Uschi Dugulin from Pixabay

Згідно з дослідженнями вчених з Австрії та Швеції, ворони здатні пам’ятати тих людей, які їх обдурили, як мінімум два місяці. Стаття, присвячена цій роботі, опублікована в журналі Animal Behavior.

Експеримент полягав у тому, що дресировані ворони пропонували людям один шматочок їжі в обмін на інший, кращий, і іноді людина їх обманювала. Семи птахам дали по шматочку хліба, який їм подобався, але кожній надали можливість обміняти його на значний шматок сиру, який воронам подобався ще більше. Коли обмін встановлювався, деякі люди за планом обманювали птахів, забираючи собі і запропонований хліб, і сир. Цим займалася лише деякі люди, які брали участь в експерименті, а ще два птахи спостерігали за всім, що відбувається з боку, але в обмінах не брали участь.

Дослідники з’ясували, що через два дні після початкового експерименту ошукані птахи відмовлялися обмінюватися з тими, хто їх обдурив, вважаючи за краще співпрацювати або з чесними, або з нейтральними (тобто тими, кого раніше не бачили) учасниками експерименту. Птахи-спостерігачі ніяких особливих переваг не виявляли. Далі дослідники з’ясували, що навіть через два місяці ворони не забули тих, хто їх обдурив, тобто вони цілком розуміли і те, що їх обдурили, і прекрасно впізнавали брехуна через значний проміжок часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button