Земля

Теплова хвиля викликала масштабне танення крижаного щита Гренландії

Вчені з Данії зафіксували рекордну температуру на території Гренландії. Це призвело до масштабного танення льоду на цій території.

Дослідники помітили, що крижаний щит Гренландії пережив «масштабне танення» під час теплової хвилі, коли температура перевищила сезонну норму більше ніж на 10 градусів. Щит, що покриває велику арктичну територію, танув приблизно на 8 млрд тонн в день, що вдвічі перевищує його звичайну середню швидкість в літній період, повідомляється на сайті Polar Portal, де свої відкриття публікують датські дослідники.

Данський метеорологічний інститут зафіксував температуру в 20 градусів за Цельсієм в північній частині Гренландії, що більш ніж в два рази перевищує звичайну середню річну температуру. А в аеропорту Нерлер Інаат на північному сході зафіксували 23,4 градуса, що є найвищим показником з початку ведення цього обліку.

У той день, коли спека охопила більшу частину Гренландії, сайт Polar Portal повідомив про масштабне танення – вода, яка утворилася, могла покрити всю територію штату Флорида водою, товщиною в п’ять сантиметрів. Однак це не найбільше танення гренландського крижаного щита – це сталося влітку 2019 року.

Гренландський крижаний щит – друга за величиною маса прісноводного льоду на планеті площею майже 1,8 мільйона квадратних кілометрів, поступається лише Антарктиді. Танення крижаного покриву почалося в 1990 році і прискорилося з 2000 року. Втрата маси за останні роки приблизно в чотири рази більше, ніж до 2000 року, говорять дослідники Polar Portal.

Дослідники, за допомогою комп’ютерного моделювання, визначили, що рівень океану підніметься на 10-18 сантиметрів до 2100 року – на 60% швидше, ніж передбачалося раніше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button