Наука

Мікроби в шлунках корів можуть руйнувати пластик

Пластик, як відомо, важко розщепити, але дослідники з Австрії виявили, що бактерії з рубця корови – одного з чотирьох відділів її шлунка – можуть перетравлювати певні типи цих матеріалів.

Image by Pete Linforth from Pixabay

У першому відділі шлунка корови – рубці – живе величезне мікробне співтовариство, яке відповідає за перетравлення їжі. Тому вчені припустили, що деякі біологічно активні речовини можна використовувати для гідролізу поліефірів, який сприяє розкладанню пластика.

Дослідники розглядали три види поліефірів – біорозкладні полібутиленадипаттерефталат (PBAT) і поліетиленфураноат (PEF), які застосовують у виробництві пластикових пакетів, і поліетилентерефталат (ПЕТ), що часто використовується при упаковці.

Під час експерименту фахівці взяли рубцеву рідину з бойні в Австрії, і завантажили в неї кожен з цих типів пластмаси (вони були представлені як у вигляді порошку, так і у вигляді плівки).

Результати показали, що всі три пластмаси руйнуються під впливом мікроорганізмів з коров’ячих шлунків, причому порошкоподібні пластики руйнуються швидше, ніж плівка.

Раніше вчені брали окремі бактерії з рубця, але виявилося, що рубцева рідина більш ефективно розкладає пластик. Вчені вважають, що це відбувається через синергії мікробного співтовариства і комбінації вироблених ними ферментів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button