Екологія

До 2100 року в Європі “пекельні температури” до 50°С можуть стати звичайною справою

Метеорологічна служба Великобританії попереджає, що якщо рівень парникових газів буде продовжувати зростати, кожні три роки Європа буде стикатися з екстремальною спекою до 50°C.

Якщо навіть в Європі буде жахлива спека, що ж говорити про країни ближче до екватора?

Професор Пітер Стотт з метеорологічної служби сказав В інтерв’ю BBC: “ймовірність виникнення таких температур продовжує зростати”. Якщо світ не зробить ніяких дій для розв’язання кліматичного питання, багато регіонів зіткнуться з катастрофічними наслідками. Європу може очікувати так звана “люциферова” спека, яка стане «формою норми» до 2100 року.

Вперше теплові хвилі були названі “Lucifero”, тобто “люциферові”, в Італії у 2017 році, коли в південній частині Європи температура піднялася вище 40°C. У серпні 2021 року Італія повідомила про новий антирекорд: термометри показували 48,8°с.

Професор Стотт зазначає, що зараз ми можемо бути впевнені, що ці температури — явна ознака глобального потепління. “Наука ясно показує, що чим швидше ми скоротимо викиди парникових газів, тим довше ми зможемо уникати найбільш серйозних наслідків зміни клімату”, – говорить Стотт.

Ці заяви були зроблені на тлі кліматичного саміту Cop26, на якому зібралися світові лідери й політики з усього світу, щоб обговорити подальші дії для вирішення кліматичного колапсу.

Кілька країн вже оголосили про свої плани й наміри. Наприклад, Індія планує досягти “чистого нуля” до 2070 року, Китай — до 2060 року, а В’єтнам — до 2050 року.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button