Наука

Биття клітин серця людини змінюється в умовах мікрогравітації

Нове дослідження показує, як мікрогравітація змінює м’язові клітини людського серця, допомагаючи астронавтам краще підготуватися до тривалих місій на Марс і за його межі.

Відомо, що космічні польоти справляють різнобічний вплив на людський організм. Сюди можна віднести фізіологічні зміни серцевої функції, такі як зниження частоти серцевих скорочень (брадикардія), знижений артеріальний тиск і підвищений хвилинний серцевий викид.

Використовуючи м’язові клітини серця людини, вирощені зі стовбурових клітин, дослідники зі Школи медицини Стенфордського університету, США, докладно розглянули вплив мікрогравітації на серцеву функцію людського організму і експресію генів на клітинному рівні, згідно зі зробленою заявою.

«Новизна нашого дослідження полягає у першої в історії науки спробі використовувати індуковані плюрипотентні стовбурові клітини людини для вивчення впливу космічних польотів на серцеву функцію людського організму», – сказав провідний автор нового дослідження Джозеф Ц. У (Joseph C. Wu) зі Школи медицини Стенфордського університету.
В команду У також увійшла Кейт Рубінс (Kate Rubins), яка захистила магістерську дисертацію в Стенфорді, перш ніж зайнятися вивченням стовбурових клітин на орбіті.

Зокрема, дослідники використовували клітини, звані кардіоміоцитами, які були отримані з індукованих плюріпотентних стволових клітин людини. Кардіоміоцити були сформовані шляхом виділення і перепрограмування гемоцітів (клітин крові), а потім відправили на Міжнародну космічну станцію (МКС) на борту «космічної вантажівки» компанії SpaceX, твердять вчені. Клітини провели 5,5 тижня на космічній станції, в той час як контрольну групу клітин вивчали на Землі.

Повернуті з МКС клітини мали нормальну структуру, однак демонстрували зміни ритму скорочень і схеми рециклінгу кальцію, що відображають пристосування до умов мікрогравітації в космосі, повідомили дослідники.

Команда використовувала секвенування РНК для вивчення експресії генів у тих клітинах, які були відправлені в космос. Згідно з їхніми розвідками, експресія 2635 генів протікала з різною швидкістю до і після космічного польоту, у порівнянні з контрольною групою, повідомляється в заяві.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button