Людина

Бійки та травми знижують IQ підлітка?

Навіть одна бійка здатна знизити рівень інтелекту підлітка, особливо це стосується дівчат. Дві бійки для хлопця дорівнюють пропуску року школи, а для дівчат для аналогічного зниження IQ достатньо однієї бійки.

Нове дослідження Університету штату Флорида (США) показало, що у хлопчиків-підлітків вже після двох травм, отриманих у бійках, знижується показник IQ. Ця втрата в інтелекті еквівалента відсутності в школі протягом року. Варто відзначити, що проблема більш актуальна для дівчат-підлітків. У них зниження інтелекту спостерігається всього лише після однієї травми, отриманої під час бійки.

Аспірант Джозеф А. Шварц (Joseph A. Schwartz) і професор Кевін Бівер (Kevin Beaver) – автори дослідження – вперше змогли спостерігати довгострокові наслідки травматизму внаслідок бійок у підлітковому віці – критичному періоді для розвитку нервової системи. Згідно з їх даними, близько 4% школярів у США отримують травми в результаті бійок щороку. Вчені використовували відомості про здоров’я близько 20 000 підлітків у період часу з 1994 по 2002 рр.., Щоб вивчити, як серйозні травми призводять до зниження IQ протягом 5-6-річного проміжку часу. Дослідники ретельно вивчали кількість травм, отриманих під час бійок, особистісні риси та особливості поведінки кожного підлітка протягом декількох років його життя.

Було дивно дізнатися, що хлопчики частіше дівчаток отримують травми у бійках, однак, вчені відзначили, що наслідки травм під час бійок для дівчаток набагато небезпечніший. Це пояснюється фізіологічними особливостями чоловіків, які здатні краще переносити фізичні травми.

Згідно з даними дослідників, кожна травма, отримана в бійці, призводить до втрати 1,62 пункту IQ для хлопчиків. Одна лише травма у дівчаток призводить до зниження показника IQ вже на 3,02 пункту IQ!, Попередні дослідження показали, що при пропуску школи протягом року рівень IQ знижується на 2-4 бали.

У даному моніторингу бралися до уваги травми всіх частин тіла, але, як підкреслюють вчені, показник втрат в інтелекті буде ще вище, якщо враховувати тільки травми голови.

Таким чином, важливо розуміти, якої шкоди завдають підліткам бійки та пов’язані з високим ризиком травматизму контактні види спорту. І якщо вченим відомі причини зниження інтелекту, то тепер саме час розробити програми з втручання в цей процес і спробувати мінімізувати втрати інтелекту у підлітків. Адже рівень IQ – не просто красиві цифри, якими можна хвалитися перед товаришами. Зниження рівня IQ пов’язано з більш низьким рівнем освіти і професійної підготовки. Крім того, низький IQ часто асоціюють з психічними розладами, поведінковими проблемами і меншою тривалістю життя.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button