Різне

Бізнес ідея: розводимо акваріумні рибки на продаж

Серед тих, хто має акваріуми, є люди, які розводять рибок не тільки «для краси», а й на продаж. «Цей бізнес непогано йде у великих містах, – повідомляє один з бізнесменів, – я вже добрий десяток років розводжу рибок, нажив клієнтів і досвід. Хоч і вважаю це заняття вторинним, однак дохід з трьох акваріумів маю пристойний».

З такою точкою зору згодні багато акваріумістів, свого часу початківці та ентузіасти. Варто відзначити, що успіх прийшов не до всіх. «Тут немає дрібниць, треба знати все, що стосується життя рибок: температуру проживання, жорсткість води, світловий день і так далі, – повідомляє один з форумчанів – Лампи з потрібним спектром, світильники, фільтри, терморегулятори, хімія, ліки». Про гіркий досвід невдач говорить наступний пост: «Після того, як взимку на пару годин світло відключили через негоду, бажання розводити рибок пропало (а це був один з тисячі чинників, що впливає на їх життєдіяльність).

foto_cikavosti_13.07.2014-10-01

Ті люди, які успішно розводять декоративних рибок, вважають педантизм необхідною якістю акваріуміста. «Якщо у вас немає цієї вродженої якості, то краще не входите в цей бізнес, – розповідає форумчанин korol. – Так! Все вірно! Ця справа є високоприбутковою. Як і правда те, що може нічого не вийти. Почніть з малого. Нехай рік-два для вас це буде просто хобі».

Успіх супроводжує модників

У бізнесі розведення рибок важливо постійно моніторити ринок. Попит на певних рибок також мінливий, як і жіноча мода. «Зараз пішов бум на прісноводну креветку, – написав форумчанин beni, – пару років тому був ажіотаж на таку рибу, як дискус. Сенсу немає розводити таку рибу, як скалярію. Просто зайти на будь-який аквафорум, там люди безкоштовно їх віддають».

До речі, мода на рибок в різних регіонах може різнитися. Наприклад, у центрі запитують амазонського сомика-зебру, і готові віддати за нього 300 доларів. У провінції задовольняються півником коронохвостом. Повсюдно користуються популярністю цихліди, соми зозулі і навіть помаранчевий мексиканський карликовий рак. Але є й постійні уподобання. У першу чергу – це донні рибки, найбільші з яких належать до сомоподібні, наприклад, з роду Корідорас (Corydoras).

Тут є один нюанс. Справа в тому, що люди, як правило, купують маленькі акваріуми. А в них можуть мешкати тільки карликові корідораси, зокрема, C. pygmaeus і C. Hastatus. Над ними граються мешканці середніх шарів. Звичайно ж, це рибки сімейства Барбусов. «Не помиліться з вибором, якщо будете розводити блакитних неонів (Paracheirodon innesi), гуппі (Poecilia reticulata), – радить один з старожилів, – ці рибки є класикою. Їх-то найбільше і купують, та й для розведення вони не такі вже вередливі». Від правильного вибору порід рибок і їх різновидів залежить успіх бізнесмена-акваріуміста. Кращими радниками в цьому питанні є продавці зоомагазинів.

Комерційна складова

Досвідчені акваріумісти радять придбати для початку три акваріума, літрів по чотириста кожен. «З досвіду знаю, щоб справа окупилася, треба мати в розпорядженні від однієї до двох тонн води, – констатує korol. – Розрахунок вартості акваріума йде звичайно на літри, десь 0,75 долара на кубічний дециметр». Щоб не пропустити всі тонкощі обладнання акваріума, буде потрібно ретельно простудіювати і систематизувати величезну кількість спеціальної літератури. Вважається, що починаючому бізнесменові необхідно вивчити працю М.Беклі і П.Бергесса «Золота книга акваріуміста». Її легко можна знайти в інтернеті.

Написали цю книгу професіонали акваріумної справи. У паперовому виданні цю працю на своїх 450 сторінках описує практично всі сторони цього непростого і одночасно захоплюючого бізнесу. «Це класна книга, справжній путівник у світі розведення рибок, – пояснює Іван Дольський. – І, якщо чітко слідувати рекомендаціям авторів, все вийде. Що стосується стартового капіталу, то 1,5 тисячі доларів цілком вистачить. Не знаю, як інші, я окупив свої вкладення тільки до кінця другого року, і ось вже вісім років «стрижу» ренту по 2 тисячі доларів на рік, але це з двох тонн води. У мене є знайомий, який має у своєму будинку аж 8 тонн води і теж розводить рибок».

Продати декоративних рибок можна і по інтернету. «Пару років тому віртуальна торгівля була чимось на зразок фантастики, – пише Каріна, – зараз це стає нормою. Я, наприклад, дала оголошення «Підбираю рибок і водорості для акваріума. Вчу догляду». За словами підприємниці, їй постійно телефонують, з проханням «зробити» акваріум з нуля, тобто купити ємність, обладнати її і запустити рибок. Враховуючи сучасні технічні та транспортні можливості продати акваріумні рибки не складе великих труднощів, адже площадок для продажу є достатньо.

Продавати найкраще однорічну рибку, стверджує Іван Дольський. Ціна малюків не перевищує 0.3 доларів. Піврічний «підліток» коштує вже один долар, а доросла особина, що досягла одного року, легко піде за три долари. Все це так, погоджується з цим доводом форумчанин korol і радить відкрити свій зоологічний магазинчик, який спеціалізується тільки на декоративних рибок. «Такі магазинчики багато місця не займають, – пише він, – але я переконався, що для рибного заводчика він потрібен також як і акваріуми».

Слідами досвідчених акваріумістів

Встановлюючи акваріуми, слід знати, що згідно з нормами проектування при розрахунках будівлі гранична розподілене навантаження на перекриття приймається для житлових будівель в розрахунку 150кг/м2 (для громадських офісних 200кг/м2, для торгових 400кг/м2). Акваріум має малу площу опори і дуже велику вагу, і навіть 60-ти літрова ємність дає приблизно 450кг/м2, а акваріум розміром 120-150х45х45см важить орієнтовно 350-400кг і дає близько 650кг/м2. Великий акваріум (180х60х60см) важить вже 900кг, що при площі опори 1.08м2 дасть навантаження перекриття 833кг/м2 замість нормативних 150кг/м2. Це потрібно враховувати, особливо якщо перекриття має дерев’яні балки. Щоб перекриттю витримати таке сконцентроване навантаження, воно повинно розподілитися відповідно до розрахунків. Про це повідомив форумчанин beni.

***
Цей бізнес можна вважати, як основним заняттям, як і допоміжним. Цим бізнесом можна займатися в квартирі, а можна в спеціалізованому приміщенні, можна працювати «на публіку» і розводити акваріумний ширвжиток, а можна спеціалізуватися на унікальних зразках. Все це говорить про демократичність даного виду підприємництва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button