Різне

Вологоміри – призначення та застосування

foto_cikavosti_22.10.2014-03_resizedЯк відомо, вологість – це фізичне явище насичення водою (водяною парою) тих або інших предметів, речовин, сировини. Наш організм вміє пристосовуватися до коливання вологості в широких межах, тому зміни вологості при незмінній температурі ми відчуваємо слабко.

Тим не менше, з недостатньою вологістю повітря ми стикаємося в міських квартирах взимку, і це, між іншим, погано впливає і на самопочуття, і на стан здоров’я. Надмірна вологість на наших кухнях чи ванних кімнатах призводить до появи грибка стін і також шкодить здоров”ю. Висновок простий: за вологістю потрібно слідкувати, і вживати заходів до її нормалізації: зволожувати повітря житлових приміщень помешкання взимку, та мати добру вентиляцію вологих приміщень цілорічно.

Якщо зміни вологості впливать на нас у наших квартирах, в принципі, не фатально, то недотримання режиму вологості у виробничих умовах може призвести навіть до трагедії. Наприклад, низька вологість повітря в атмосфері цехів, насиченій горючим пилом, навіть цукровим чи борошняним, може призвести до вибуху. Зрозуміло, що якщо купити вологоміри (датчик вологості) в КСК-Автоматизація і використати їх у системах зволоження повітря цехів – такої біди ніколи не станеться.

Вологість критично впливає на збереження охолодженого м’яса, сирів чи риби. Недостатня вологість навіть при низьких температурах призводить до різкого погіршення товарного вигляду цих напівфабрикатів чи продуктів харчування, а отже – до падіння попиту на ці продукти. Тому тут без таких приладів, як влагомеры от КСК-Автоматизация та без відповідних систем кондиціонування повітря не обійтись. Собі дорожче!

Значною проблемою є вимірювання вологості сипучих речовин чи продукції на тих виробництвах, де їх зберігають чи сушать. Особливо, коли йдеться про вимірювання вологості “ на льоту”, коли продукція (зерно, цукор, борошно, пісок, сіль) швидко рухається транспортерною стрічкою, “норією” тощо. Адже часті зупинки системи транспортування недопустимі, а то й просто неможливі. Відбирання проб – це час, за який нагромаджуються похибки та відхилення від режимів. А що означає велика похибка вимірювання вологості на підприємстві, що займається сушінням сировини? Це як мінімум великі втрати електроенергії чи енергоносіїв, а то й аварійні ситуації чи просто псування сировини. Наприклад, злежування цукру в мішках чи піску на купах. Або зігрівання чи самозаймання зерна.

Спеціальні датчики від КСК-автоматизація роблять вимірювання вологості сировини “на ходу” звичайним явищем. Причому це вимірювання здійснюється з дуже великою точністю – навіть до долі відсотка. Застосування таких сенсорів і пов”язаних з ними промислових систем автоматизації (систем SCADA) дозволяє забути про втрати чи псування продукції та особливо – про перевитрати енергоресурсів. Крім того, точне дотримання режимів регулювання вологості є запорукою дотримання стандартів виробництва та забезпечує високу якість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button