Земля

Бліда поганка в США: смертельний гриб поширюється по Америці

Цей гриб вбиває десятки людей по всьому світу і тепер він поширюється по США.

Цей отруйний гриб зміг кардинально змінити свою природу і тепер поширюється по всій Північній Америці з катастрофічною швидкістю.

З усіх зареєстрованих випадків смерті від грибів у всьому світі 90 відсотків пов’язані лише з одним екстремальним видом з Європи: грибом Amanita phalloides — блідою поганкою. Тепер поганку виявили на території Північної Америки і помітили, що вона стала поширюватися по континенту з величезною швидкістю.

У своїх рідних ареалах A. phalloides створює нові покоління, поєднуючи геноми один з одним. Як виявилося, блідій поганці не потрібен партнер для розмноження. Дослідження A. phalloides в США, проведене вченими з Університету Вісконсін-Медісон, показало, що гриб може виробляти спори, використовуючи хромосоми однієї особини.

Відкриття базується на геномах 86 грибів, зібраних у Каліфорнії з 1993 року та в деяких частинах Європи з 1978 року. Серед зразків у США бліді поганки, здається, здатні розмножуватися як статевим, так і безстатевим шляхом щонайменше 17 років, можливо, цілих 30 років.

Було виявлено, що зразки, зібрані в 2014 році в двох різних місцях, містять один і той же генетичний матеріал, що фактично робить їх клонами. У 2004 році вчені також зібрали і вивчили одну з «особин» поганки, а потім виявили гриб з точно таким же геномом десять років по тому.

Статеве розмноження дозволяє видам еволюціонувати та адаптуватися, вносячи більше генетичних варіацій у популяцію. Але завдяки безстатевому способу життя окремі гриби можуть швидко поширюватися і виживати роками абсолютно без проблем.

Дослідники виявили, що гени в безстатевих спорах, зібраних в Каліфорнії з 1993 по 2015 рік, не сильно відрізнялися від статевих спор, вироблених тим же видом в тому ж регіоні. За словами вчених, це означає, що окремі бліді поганки можуть жити роками, розмножуючись, поки не знайдуть іншу особину для спарювання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button