Всесвіт

Близнюк Сонця міг створити загадкову область на краю нашої системи

Іноді наукові відкриття мають сюжети не гірше бразильських мильних опер. Божевільні родичі, мстиві діти і загублені брати і сестри – опису, які підійдуть і до серіалу, і до космічних явищ. А нове дослідження вчених з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики говорить про те, що колись у нашого Сонця був брат-близнюк, свідоцтва якого все ще існують в нашій системі.

На краю нашої сонячної системи знаходиться загадкова Хмара Оорта – область, яка є джерелом довгоперіодичних комет. Її існування спірне, тому що спостерігати за нею поки немає можливості, тому єдине, що вказує на неї – це орбіти комет, як прилітають. Вчені також вважають, що в Хмарі Оорта знаходяться уламки крижаних тіл, які збереглися з часів формування нашої системи.

На цей час, жодне комп’ютерне моделювання не змогло дати пояснення виникненню цієї хмари і її щільності. Але нова робота, яка передбачає, що у Сонця була зірка-близнюк, може розкрити таємниці освіти цій галузі.

«Зоряний компаньйон Сонця повинен був збільшити ймовірність захоплення об’єктів з вихідного скупчення», – розповідає провідний автор роботи Абрахам Леб виданню Gizmodo. «Сонце і його« близнюк »діяли, як рибальська сітка, захоплюючи гравітацією об’єкти, що пролітали повз одну із зірок і швидко втрачали енергію».

Багато вчених підкреслюють, що таке пояснення цілком ймовірне, оскільки сучасні спостереження за молодими зоряними скупченнями показують, що схожі на Сонце зірки можуть народжуватися групами, а потім просто «розсіюватися» в космосі. Автори вважають, що близнюк нашої зірки, швидше за все, «полетів» з-за прольоту поблизу інших зірок, але сталося це вже після захоплення об’єктів Хмари Оорта. Дослідження передбачає, що такий «родич» Сонця міг мати приблизно ту ж масу, що і наша зірка, і знаходився від неї в 1000 а.о. (Астрономічна одиниця дорівнює 149 597 870 700 метрам).

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button