Всесвіт

Blue Origin відправить людину в космос в цьому році

Компанія Blue Origin готується до відправлення перших космічних туристів за допомогою свого суборбітального апарату New Shepard. В інтерв’ю журналістам порталу SpaceNews глава приватної аерокосмічної компанії Джефф Безос заявив, що перший комерційний запуск повинен відбутися вже в цьому році. У цьому ж інтерв’ю Безос зазначив, що у Blue Origin є перевага над конкурентом в особі Virgin Galactic: їхній апарат здатний підніматися на висоту, що перевищує висоту космоплану SpaceShipTwo, тому Blue Origin сподівається обійти Virgin у сфері надання космічних туристичних послуг.

«Це перший раз, коли я кажу: «в цьому році». Протягом останніх п’яти років я завжди казав «в наступному році», — заявив Безос в ході інтерв’ю.

Випробування ракети-носія з космічним апаратом New Shepard проводяться вже кілька років. Всі ці запуски були безпілотними. Останній відбувся 23 січня. За словами Безоса, «все йде дуже добре». Глава Blue Origin зазначив, що компанія провела успішні випробування рятувальної системи апарату.

«Ми перевірили буквально кожну частину корабля на наявність недоліків. Мабуть, це було найскладнішим випробуванням для нас», — сказав Безос.

Blue Origin не єдина компанія, яка хоче почати туристичні космічні польоти в цьому році. Основний конкурент в особі Virgin Galactic також всіма силами намагається якомога швидше почати комерційні польоти з допомогою свого суборбітального космоплану SpaceShipTwo. Останнє успішне випробування апарату відбулося недавно. У його ході Virgin Galactic побила свій власний рекорд висоти, досягнувши позначки у 89,9 кілометра над поверхнею Землі. Знаменним цей політ виявився ще й тому, що в його час на борту знаходився «тестовий турист». Першим пасажиром SpaceShipTwo став головний астронавт-інструктор компанії Бет Мозес. Зазначається, що саме їй належить готувати майбутніх космічних туристів.

«Одне з питань, який Virgin Galactic доведеться вирішити, пов’язаний з тим, що вони поки що не досягли лінії Кишені. Думаю, що їм доведеться з’ясувати, як піднятися вище цієї лінії Кишені», — прокоментував Безос.

Пояснимо, що лінію Кишені приймають за умовну межу між космічним і земним простором. Вона розташована на висоті 100 кілометрів над поверхнею планети.

«Ми завжди ставили собі за мету піднятися вище лінії Кишені, бо не хотіли, щоб біля вашого імені з’являлися зірочки з поясненням про те, чи ви космонавтів чи ні. Це те питання, яке, на мою думку, їм доведеться вирішувати найближчим часом», — продовжив Безос.

Поруч з ім’ям тих, хто полетить на космічному апараті New Shepard, «ніяких зірочок не буде», – додав глава Blue Origin.

Безос в ході інтерв’ю також зазначив, що попри «відмінний темп» в програмі підготовки ракети-носія і корабля New Shepard до комерційних запусків, компанією не рухають жодні графіки.

«Я постійно продовжую нагадувати своїй команді, і в цьому я твердо переконаний, що це не гонка. Я хочу, щоб перший запуск корабля з людьми на борту відбувся в цьому році, але полетимо ми тільки тоді, коли будемо дійсно готові», — зазначив Безос.

В інтерв’ю також була порушена тема про розробку більш великої ракети New Glenn, призначеної для виведення космічних апаратів на низьку навколоземну орбіту, і двигуна BE-4, на базі якого вона буде працювати. Тут Безос пояснив, як ракета New Shepard вписується в загальну стратегію розвитку компанії і яку роль вона в ній грає.

«New Shepard ми використовуємо для практики. Насправді, багато складових ракети-носія New Shepard використовуються у другий щаблі New Glenn», — сказав Безос, додавши, що мова йде про одну з модифікацій двигуна BE-3, який зараз використовується в New Shepard.
Його планується використовувати в якості основного двигуна другого ступеня New Glenn.

«Всі ці системи пройдуть ретельні випробування в ході суборбітальних запусків, а потім перекочують у верхній щабель нової ракети. Відпрацьовані в ході програми New Shepard процеси посадки і технології багаторазового використання також знайдуть своє застосування при експлуатації ракети-носія New Glenn».

Нагадаємо, що перший випробувальний запуск ракети New Glenn компанія Blue Origin планує здійснити в 2021 році. Цілі Blue Origin не закінчуються орбітою Землі. Компанія хоче в 2023 році відправити космічний апарат на Місяць. Розробка посадкового модуля вже ведуться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button