Головна / Всесвіт / Землю минув потенційно небезпечний астероїд

Землю минув потенційно небезпечний астероїд

Повз Землі пролетів потенційно небезпечний астероїд 2015 DR215 на відстані 10,6 мільйона кілометрів. Він був відкритий у березні минулого року в обсерваторії Pan-STARRS 1, що знаходиться на вершині гавайського вулкана Халеакала. За розрахунками астрономів його розмір — 180-570 м.

Цей астероїд належить групі Атіри — це навколоземні астероїди, орбіти яких знаходяться всередині орбіти Землі. Навіть в самій віддаленій точці своєї орбіти вони ближче до Сонця, ніж Земля в своїй найближчій.
Група названа на честь першого відкритого представника — астероїда(163693) Атіра, відкритого в 2003 році і названого на честь богині матері-землі у міфології індіанців племені пауни.

На серпень 2015 року було відомо 16 передбачуваних астероїдів цієї групи, орбіти всього 8 з них добре вивчені. Мала кількість пов’язано з тим, що їх важко спостерігати з-за близького розташування до Сонця для
земного спостерігача, а також у зв’язку з малими розмірами. Спостерігати Атіру можна тільки в сутінках, незадовго до світанку або відразу після заходу.