Екологія

Домашнє повітря виявилося не менш небезпечним

Житлові будинки ніколи не вважалися серйозним джерелом забруднення повітря. Якість середовища всередині приміщень, на думку американських науковців, вивчено погано, не виявлено наслідки від прибирання і готування їжі. Щоб заповнити цей пробіл, вони провели експеримент, створивши на базі Техаського університету повноцінний будинок і встановивши в ньому сучасні датчики і камери для моніторингу повітря. Протягом місяця експериментатори проводили щоденні домашні заходи, повідомляє сайт Університету Колорадо в Боулдері (CU Boulder).

Результати експерименту HOMEChem все ще знаходяться на розгляді, але вже сьогодні дослідники шоковані від отриманих даних: виміряні концентрації в приміщенні були часом настільки високі, що чутливі прилади довелося перенастроювати. Під час приготування тостів, обжарювання м’яса і овочів, а також прибирання з використанням миючих і чистячих засобів, застосування шампуню і дезодоранту, рівень забруднення повітря в кілька разів перевищував допустимі показники, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Показники були порівнянні з параметрами, що характеризують забруднене вуличне повітря.

Особливо завищеними показники виявилися при запіканні тостів.

 

Вплив тостерів на токсичність середовища, оскільки вони починають поширювати забруднюючі частинки в повітрі відразу ж після включення, оскільки нагрівальний елемент починає гріти сміття і відкладення, в тому числі масла.

Однак, враховуючи відсутність детальних досліджень в даній області, вчені досі не впевнені, наскільки небезпечні ці відносно короткочасні сплески забруднення у порівнянні з постійним смогом або запиленістю в містах. Тим не менш, вони раді, що зачепили цю тему і звернули увагу громадськості на проблему. По-перше, багато людей проводять вдома набагато більше часу, ніж на відкритому повітрі, тому результати дослідження для них будуть актуальні. По-друге, наукове співтовариство вже не треба переконувати в глобальному забрудненні планети, проте його тепер треба налаштувати і на дослідницькі зусилля з вивчення середовища приміщень та популяризації екологічної споживчої поведінки. По-третє, зрозуміло, що відкласти приготування їжі неможливо, але існують певні запобіжні заходи (включити витяжку або провітрити приміщення, не допускати попадання масла на відкритий вогонь і т. д.), про які не варто забувати.

Кнопка «Наверх»
Закрыть