Всесвіт

Новий австралійський телескоп наносить Всесвіт на карту з рекордною швидкістю

Австралійські дослідницьке агентство (CSIRO) представило новий телескоп, який може картувати величезні ділянки неба за короткий час. Для панорамної зйомки пристрою потрібно всього 900 знімків.

Новий потужний телескоп, розроблений австралійськими вченими, наніс на карту 3 млн галактик з рекордною швидкістю. Супутниковий прилад Askap (Australian Square Kilometre Array Pathfinder) побив усі попередні рекорди, провівши перше дослідження всього південного неба. Пристрій впорався з цим завданням за 300 годин.

Вчені використовували телескоп в обсерваторії в Західній Австралії, щоб спостерігати 83% неба. В результаті з’явився новий атлас Всесвіту, він виявився більш детальним, ніж всі аналоги.

В ході дослідження на карту нанесли мільйони зіркоподібних точок. Більшість з них – це далекі галактики, повідомляє CSIRO. Близько мільйона з цих далеких галактик ніколи раніше не бачили.

За словами провідного автора і астронома CSIRO Девіда Макконнелла, в майбутніх дослідженнях вчені очікують знайти десятки мільйонів нових галактик. Телескоп наніс на карту небо з безпрецедентною швидкістю і деталізацією. У CSIRO стверджують, що зйомку всього неба тепер можна виконати за тижні, а не роки.

У приладу є широкий кут огляду, він дозволяє робити панорамні знімки неба з високою деталізацією. Якість приймачів телескопа означає, що вченим досить скомбінувати 903 знімки, щоб сформувати повну карту неба. Іншим великим телескопам для цього потрібно десятки тисяч знімків.

Потім програмне і апаратне забезпечення CSIRO, виготовлене на замовлення, опрацювало 13,5 ексабайтів (13,5 млрд гігабайт) вихідних даних. «Дослідження доводить, що ми готові зробити гігантський ривок вперед в області радіоастрономії», – зазначили вчені.

Початкові результати з’явилися в журналі Publications of the Astronomical Society of Australia.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button