Всесвіт

Гігантські бульбашки Фермі вперше стали видимими

Гігантські бульбашки розширювального газу, які знаходяться над Чумацьким шляхом і під ним, вперше спостерігалися у видимому діапазоні світла: рух газу змінює довжину хвилі світла, при русі в нашу сторону він здається блакитним, а віддаляючись стає червоним.

HST / NASA and A. Field / STSCI

Світіння випускає газоподібний водень, який був електрично заряджений або іонізований. Таке пояснення дали астроном Данеш Крішнарао з Університету Вісконсін-Медісон і його колеги, які спостерігали явище.

Бульбашки Фермі, виявлені в 2010 році, випромінюють гамма-промені. Вважається, що високі утворення висотою 25 000 світлових років кожне є наслідком давнього викиду газу з центру галактики. Але вчені не знають, що стало його джерелом. Можливо, виною тому чорна діра Стрілець А * в центрі нашої галактики, або спалаху, що відбувалися при зіркоутворенні.

Всередині бульбашок газ рухається назовні, у результаті чого змінюється довжина хвиль світла. Зсув довжини хвилі дозволив дослідникам точно визначити швидкість розширення газу в одній з областей бульбашок. Використовуючи телескоп Wisconsin H-Alpha Mapper (WHAM), вчені встановили, що газ прагне назовні зі швидкістю близько 220 кілометрів на секунду. Приблизно ту ж швидкість отримали дослідники під час попереднього вимірювання з використанням ультрафіолету.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button