Здоров'я

Боротьба з курінням по-корейськи: 80% подорожчання

В уряду будь-якої країни завжди є козирна карта в боротьбі за зменшення кількості курців в державі – підвищення цін на тютюнові вироби. Саме цей козир збираються пустити в хід влада Південної Кореї – підвищити ціни на сигарети на 80%.

Цілком ймовірно, південнокорейських курців чекають нелегкі часи – влада цієї країни, яка є однією з найбільш «кращих» у світі, збираються з 1-го січня різко підвищити ціни на тютюнові вироби.

foto_cikavosti_15.09.2014-013_resized

Місцевий МОЗ виступив з ініціативою підвищення цін на сигарети відразу на 80% – таким чином ціна однієї пачки сигарет може після нового року вирости з нинішніх 2 500 вон (2,42 долара США) до 4500 вон (4,4 долара США).

Читайте також: Сьогодні сигарети небезпечніші, ніж 60 років тому

Фінансові експерти Міністерства охорони здоров’я Південної Кореї вже підрахували, що різке подорожчання сигарет призведе до зниження їх споживання в цій країні на 34%, що найбільш позитивним чином позначиться на здоров’ї нації. У Південній Кореї курять 44% дорослого населення – це один з найвищих показників у світі.

Є ще один важливий аспект подорожчання – поповнення державного бюджету: завдяки підвищенню цін на сигарети скарбниця отримає додатково 2,8 трильйона вон (2,7 мільярда доларів США). До того ж знизяться витрати на лікування хвороб, пов’язаних з курінням.

Одночасно з подорожчанням планується поява на пачках з тютюновими виробами страхітливих зображень, а також введення заборони на рекламу сигарет в супермаркетах.

Цей законопроект ще має бути затверджений на засіданні парламенту, проте ні у кого з політичних оглядачів Південній Кореї немає сумнівів у тому, що жорсткий закон отримає більшість голосів депутатів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button