Здоров'я

Заборонений плід ще солодший – наукове підтвердження

Насильне позбавлення себе коханих смаковинок може викликати у вас нав’язливі бажання. Вчені виявили, що заборонені задоволення, такі як плитка шоколаду, навпаки, привертали більшу увагу до себе. Однак дослідники також дізналися, що люди не зациклюються на тому, коли їм відомо, що інші не здатні насолодитися їх улюбленими солодощами.

Провідний автор Грейс Тронг з Університету Британської Колумбії пояснює: «Наші результати демонструють, що коли людям забороняють їх щоденні продукти, то їх розум більше приділяє їм уваги. Наш мозок надає забороненим об’єктам такий рівень уваги, як і особистим нав’язливим думкам ». Однак найбільш важлива знахідка вчених – нав’язлива думка не така сильна, якщо іншим особам також відмовляють в об’єкті цієї пристрасті.

Коли даний об’єкт забороняють для цілої групи, потяг до нього значно падає. Вчені говорять, що це може пояснити, чому групові техніки схуднення, такі як програма американських «Охоронців ваги», більш успішні, ніж сидіння на дієті поодинці. Це важливий чинник, щоб зрозуміти неконтрольоване прагнення запастися продуктами, а також допоможе батькам впоратися з прихильністю їх дітей до певних іграшок та інших форм нав’язливих думок.

Для дослідження, під назвою «Незабутнє яблуко: пам’ять і увага по відношенню до заборонених об’єктів», учасникам продемонстрували зображення звичних об’єктів і повідомили, що об’єкти були або їх, або чужими, або забороненими для них, або забороненими для всіх. Використовуючи електронне сканування мозку і тести на пам’ять, вчені виявили, що заборонені об’єкти розпізнавалися частіше, а також ті об’єкти, які нібито перебували у власності учасника. Це інтерпретувалося як ознака непотрібної підвищеної концентрації.

«З часів Єви і яблука вчених цікавило потяг людства до того, що ми повинні уникати», – говорить професор Тод Хенді, який бере участь в дослідженні. – «Сьогодні це величезні пляшки газованих напоїв, жирні продукти і нелегальні препарати. Нові результати можуть пояснити, як наш мозок обробляє заборонені об’єкти, і дає підставу припускати, що коли противится спокусі сила потягу зростає. Ось як виходить, якщо все пускати на самоплив ».

Натхнення: www.novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button