Екологія

Найгірший сценарій: в найближчі десятиліття літня спека стане ще сильніше

Вчені очікують збільшення частоти та інтенсивності теплових хвиль, а також зростання територій з екстремальною спекою.

Image by Gerhard G. from Pixabay

В рамках дослідження NOAA Climate Program Office’s Climate Observations and Monitoring Program, проведеного в 2019 році, вчені з’ясували, що до середини поточного сторіччя при середньому рівні викиду парникових газів територія, підвладна спеці, в середньому зросте на 50%, при високому викиді парникових газів – на 80%, а при більш суттєвих викидах парникових газів територія, охоплена спекою, може стати вдвічі більшою, ніж зараз.

Доцент, професор Університету штату Мен і провідний автор статті, опублікованої в Environmental Research Letters, Бред Лайон заявив, що подібні зміни на Землі матимуть різні наслідки.

«Коли територія, на якій встановилася спека, стане рости, все більше людей на планеті стануть страждати від цього. Крім того, посилення теплових хвиль призведе до підвищення електричних навантажень і піковому споживанню електроенергії в мережі », – зазначив Бред Лайон.

На думку авторів дослідження, зроблені прогнози зміни тривалості та інтенсивності теплової хвилі повинні допомогти владі країн підготується до очікуваного зростання навантажень на електромережі та зайнятися модернізацією енергосистем.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button