Різне

Боротися з грипом в майбутньому допоможе трансгенна морква

morkvaВчені СПбДУ створили ряд трансгенних рослин тютюну, гороху та моркви, синтезуючи бичачий інтерферон. Вживання таких рослин в їжу здатне стимулювати імунітет, у тому числі противірусний.

Група вчених під керівництвом професора Людмили Лутової давно займається створенням рослин, що синтезують особливі білки фармакологічного призначення.

«Ми створюємо рослини, які містять вставку гена інтерферону. Це білок, який виділяється клітинами імунної системи і сприяє посиленню імунної відповіді, – розповів канд. біол. наук, доцент кафедри генетики та біотехнології СПбДУ Владислав Ємельянов. – Трансгенні рослини, що містять інтерферон, стимулюють і противірусний імунітет, а це практично єдиний спосіб боротьби з вірусними інфекціями. Під час епідемії грипу для профілактики, наприклад, достатньо було б з’їсти салат з такої моркви. Якщо вжити такі рослини при вакцинації, то імунна відповідь стане більш вираженою та швидшою, організм з більшою ймовірністю виробить імунітет до захворювання ».

Вчені вже створили трансгенні тютюн і горох, йде робота по створенню моркви, яка синтезує білок інтерферону.

Одночасно отримані рослини перевіряють на якість.

Читайте також: Людству загрожує 320 тисяч невідомих вірусів

«Тестування на тваринах показали, що використання очищеного білка з цих рослин стимулює імунітет: у тварин збільшувалася кількість лімфоцитів у периферичній крові, кількість антитіл, підвищувалася захисна реакція організму», – звернув увагу Владислав Ємельянов.

Як відзначають вчені, це перспективний напрям у науці, але воно буде розвиватися тільки тоді, коли суспільство остаточно «прийме» трансгенні рослини. Поки рослини з інтерфероном, отримані в СПбГУ, планують використовувати у ветеринарії та сільському господарстві: для виробництва біологічно активних білків для лікування тварин.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments