Технології

Яким буде світ через 100 років?

Як житимуть наші діти і внуки, передбачив американський професор Мічіо Каку. Так, Каку вважає, що вже до 2030 року в світі з’явиться новий тип контактних лінз – вони будуть здатні виходити в Інтернет. Над прототипом такого пристрою вже працює професор Бабак Парвіз з Університету Вашингтона.

Яким буде світ через 100 років?

У вільному продажу повинні з’явитися також різні «запчастини» для людських організмів. Сьогодні новітні біотехнології дозволяють вченим без особливих проблем «вирощувати» в лабораторних умовах нові хрящі, носи, вуха, кровоносні судини, серцеві клапани, сечові міхури і т.д. На губкоподібній пластиковій основі висіваються стовбурові клітини з ДНК пацієнта. Коли цим клітинам добавляється каталізатор, вони починають дуже швидко рости і розмножуватися. Так з’являються спочатку живі тканини, а потім і цілі органи.

Читайте також: Що нас чекає в майбутньому?

Кажуть, що вже через 20 років суспільство опанує можливостями телепатії. Сьогодні вчені вже мають імплантувати в мозок паралізованим спеціальні мікросхеми, за допомогою яких ті можуть лише за допомогою сили керувати комп’ютерами, писати електронні листи, грати у відеоігри та користуватися веб- браузерами. Інженери з японської компанії Honda вже навчилися створювати роботів, які керуються пацієнтами силою думки.

До 2070 року вчені планують повернути до життя багатьох представників фауни. За зразками ДНК, взятих через 25 років після загибелі тварини, вчені змогли клонувати його в Бразилії. Геном неандертальця вже розшифрований. І в наукових колах всерйоз говорять про можливе відродження цього виду людини. Навіщо це дослідникам, правда, абсолютно незрозуміло, але людська цікавість спаравді безмірна.

Але що поза всяких сумнівів вчені будуть розвивати, так це технології, які дозволять в майбутньому уповільнити наше старіння. Відповідні експерименти вже проводять на комахах і деяких тварин. Виявляється, 30 % – е продовження життя дуже просте: достатньо на 30 % знизити споживання калорій середнім американцем або європейцем. У майбутньому ж продовжувати життя можна буде сотнею технологічних способів.

Але найцікавіше, що до 2100 року у світі з’являться технології «програмованої матерії». Всі пам’ятають «Термінатор – 2» і робота- вбивцю Т- 1000. Ось приблизно про це і йде мова: у світі з’являться матеріали, форму яких зможуть програмувати комп’ютери. Вже створені мікрочіпи, розміром з шпилькову головку, які без проблем можуть перегруповуватися під впливом електричних розрядів. Вони можуть приймати форму листа паперу, або чашки, чи тарілки.

Впевнені учені також у тому, що великого прогресу досягнуть і космічні технології. Вже через сто років ми зможемо на космічних кораблях літати до зірок, кажуть вони. Розпочнеться все з мікрокомп’ютерів «розміром з ніготь», які можна буде мільйонами розсилати по всьому космосу. Вони будуть переміщатися в просторі зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Будуть шукати позаземний розум і передавати йому послання від землян, досліджувати простір. Потім до колонізації зоряних світів приступлять люди.

Читайте також: Місто майбутнього: Earth City

Приблизно через сто років людство остаточно переможе рак. Достеменно відомо, що попередити хворобу і знищити її можна тільки на ранніх стадіях. У майбутньому в наші унітази будуть вбудовувати ДНК – чіпи, які зможуть виявляти пухлини на самому початковому етапі. Потім в організми будуть запускати «чистильників» – спеціальні нано-комп’ютери, які стануть чистити організм від ракових клітин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button