Наука

У MIT створили деревні фільтри для питної води, які нейтралізують патогени

Вчені з Массачусетського технологічного інституту використовували заболонь не квітучих дерев при створенні фільтра для питної води з натуральних матеріалів.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Усередині не квітучих дерев, таких як сосна і гінкго, є заболонь, вистелена солом’яними каналами, ксилеми, які втягують воду через стовбур і гілки дерева. Ксилеми з’єднані між собою тонкими мембранами, які діють як природні сита, фільтруючи бульбашки з води і соку.

Інженери Массачусетського технологічного інституту досліджували властивості заболоні й виготовили прості фільтри з очищених поперечних перерізів гілок заболоні. Виявилося, що низькотехнологічна конструкція ефективно фільтрує бактерії.

У MIT створили деревні фільтри для питної води, які нейтралізують патогени
Тканина ксилеми заболоні голонасінних рослин може використовуватися для фільтрації води (як показано нагорі). Ксилема складається з каналів, які пов’язані між собою мембранами, що фільтрують забруднення, присутні у воді (внизу). Надано: Н. Р. Фуллер, Sayo Studio.

Тепер та ж команда удосконалила технологію і показала, що вона працює в реальних ситуаціях. Вони виготовили нові ксилемні фільтри, які фільтрують такі патогени, такі як кишкова паличка і ротавірус. Лабораторні тести підтвердили, що їх розробка видаляє бактерії із забруднених джерел і ґрунтових вод. Також вчені розробили прості методи для продовження терміну придатності фільтрів. У підсумку, деревні диски в стані очищати воду не менше двох років.

Їх результати, опубліковані в Nature Communications, показують, що ксилемні фільтри можуть використовуватися в громадських місцях для видалення бактерій і вірусів із забрудненої питної води. Прототипи, випробувані в Індії, перспективні як недорогий варіант природної фільтрації.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button