Здоров'я

Британські вчені знайшли порятунок від передчасної смерті

Доведено, що летальність залежить від інтенсивності витрати енергії.

Про користь фізичної активності для здоров’я відомо давно, але вчені Кембриджського університету у Великобританії довели, що серйозні навантаження дозволяють уникнути передчасної смерті.

У масштабному дослідженні взяли участь 96 тисяч осіб, дані про яких зберігаються в британському біобанку. Для того, щоб визначити, чи допомагають вправи помірної або високої інтенсивності знизити ризик передчасної смерті, добровольців змусили носити трекер, що відстежує фізичну активність.

В ході експерименту, який тривав понад три роки, була розрахована витрата енергії (PAEE) і проведено її порівняння з самопочуттям людини. Висновки, які зробили вчені і опублікували в журналі Nature Medicine, говорять про те, що людині необхідна щоденна фізична активність. У тиждень слід приділяти 150 хвилин вправ середньої інтенсивності (швидка ходьба) або 75 хвилин вправ високої інтенсивності (бігу).

В учасників дослідження середній показник PAEE склав 40 кДж / кг / день, третина якого припадає на активність помірної інтенсивності. Протягом періоду спостереження 732 людини померли. При цьому збільшення витрат енергії будь-якої інтенсивності позитивно впливало на зниження ризику смерті.

Раніше вже було доведено, що активність помірної і високої інтенсивності приносять більше користі для здоров’я, ніж легка активність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button